Hygienici v Praze: Lidé by měli víc sledovat příchozí hovory

foto Ilustrační foto - Ředitelka pražské hygienické stanice Zdeňka Jágrová vystoupila 4. září 2020 na TK Hygienické stanice hlavního města Prahy (HSHMP) k představení opatření reagujících na aktuální vývoj epidemiologické situace covid-19 v metropoli.

Praha - Pražští hygienici kvůli trasování lidí s covidem-19 apelují, aby lidé věnovali větší pozornost příchozím hovorům z neznámých čísel. Ve středu se napoprvé dovolali jen asi polovině lidí, které potřebovali kontaktovat, uvedli na webu. Podle dat na webu Chytré karantény pražská hygienická stanice vyřešila ve středu 968 pozitivních případů a 1038 rizikových kontaktů. Celkem 159 pracovníků telefonovalo více než 12.000 minut, průměrně s každým nakaženým deset minut a s jeho rizikovým kontaktem šest minut.

Ze 797 volání hovor lidé napoprvé nepřijali ve 392 případech. "To už je skutečně vysoké procento. Věříme, že se jednalo o zcela výjimečný den, dosud se nic takového nestalo. V rámci navazujících volání se podařilo naprostou většinu případů zdárně vyřešit," uvedla ředitelka hygienické stanice Zdeňka Jágrová. Podle dat Chytré karantény se nakonec dovolali 67,7 procenta lidí.

"Epidemiologická šetření sehrávají stěžejní úlohu při zjišťování rizikových kontaktů covid-19 pozitivních pacientů s cílem nastavení navazujících protiepidemických opatření. Jde o důležitou prevenci v oblasti eliminace stávající nepříznivé epidemiologické situace," dodala Jágrová.

Za posledních 24 hodin pražská hygiena zvládla kontaktovat 68,3 procenta všech nově zjištěných pozitivních případů a 58,8 procenta nově zjištěných rizikových kontaktů. Podle dat se situace výrazně zlepšila, před týdnem bylo do 24 hodin kontaktováno jen 36 procent pozitivně testovaných.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

15°C

Dnes je neděle 25. října 2020

Očekáváme v 19:00 11°C

Celá předpověď