Hvězdy na zlínském chodníku slávy mají nově Mádl a Kotek

foto Jiří Mádl (na snímku) a Vojtěch Kotek se 8. září 2020 stali dalšími herci, kteří mají své hvězdy na chodníku slávy před zlínským Velkým kinem.

Zlín - Herci Jiří Mádl a Vojtěch Kotek mají ode dneška své hvězdy na chodníku slávy před zlínským Velkým kinem. Odhalení dlaždic se jmény bývalých dětských filmových hvězd je tradiční součástí zlínského filmového festivalu, akci připravuje Nadační fond Kapka naděje. Po dnešku je na chodníku 33 hvězd. U akce byl dnes ve Zlíně jen Mádl, Kotek nemohl dorazit kvůli zranění, které si již dříve způsobil při dopravní nehodě.

Mádl s Kotkem se stali nejmladšími držiteli hvězd na chodníku slávy. "Jsem moc rád, se Zlínem mám spojené důležité kroky mojí kariéry, tady jsem zažil poprvé nějaké velké uvedení filmu, to byl první festival, na který jsem vyrazil s filmem. Pak jsme to tady s Vojtou moderovali," řekl dnes ČTK Mádl, který na festivalu již dříve také uvedl snímek Pojedeme k moři, který režíroval. Ocenění herci dnes dostali z rukou rektora zlínské univerzity také symbolický hvězdný doktorát.

Třiatřicetiletý Mádl a o rok mladší Kotek se proslavili rolí ve filmu Snowboarďáci, následovalo například společné hraní ve snímku Rafťáci. Oba poté vytvořili řadu dalších rolí, Mádl hrál ve snímcích Jak se krotí krokodýli, Gympl, Probudím se včera, Kotek se nedávno objevil například v televizní sérii Marie Terezie nebo snímku Vlastníci. Oba herci také již režírovali, Mádl snímky Pojedeme k moři a Na střeše, Kotek film Padesátka.

Video: Hvězdy na zlínském chodníku slávy mají Mádl a Kotek
08.09.2020, 20:06, autor: Jana Kuncová, zdroj: ČTK

Mádl nyní natáčel snímek Deníček moderního fotra, kde hraje hlavní roli. "Pak bych rád zase režíroval, mohlo by se začít příští rok," uvedl Mádl. Snímek bude z prostředí redakce mezinárodního života Československého rozhlasu v 60. letech minulého století. Mádla se dotkla i pandemie koronaviru, zrušeno bylo naplánované turné po Americe s filmem Na střeše, měl však čas dokončit scénář ke snímku o rozhlasu, natočil také seriál Miluju tě, Pucinko.

Mádl měl v dětství rád filmy Ať žijí duchové, zásadními pro něj byly podle jeho slov filmy Sám doma a Nekonečný příběh. "Určitě jednou za týden si na ně vzpomenu a řeknu z nich konkrétní věty," uvedl Mádl.

Hvězdy na chodníku letos pořadatelé odhalovali 15. rokem, loni ji získal herec Jan Hrušínský a zpěvačka Helena Vondráčková. V předchozích letech například Ivana Andrlová, režisér Karel Smyczek, herečka Pavlína Mourková, Klára Pollertová-Trojanová a Jiří Strach, Lucie Zedníčková, Jan Potměšil, Tomáš Holý, Žaneta Fuchsová nebo Vladimír Dlouhý a jeho bratr Michal. Mezinárodní filmový festival pro děti a mládež ve Zlíně je nejstarší a největší přehlídkou svého druhu na světě. Letos se koná 60. ročník.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

12°C

Dnes je pátek 26. února 2021

Očekáváme v 21:00 4°C

Celá předpověď