Hvězdou Valašského záření bude Olympic, připomene i Šulákovou

foto Skupina Olympic vystoupila 5. července 2019 na hudebním festivalu Rock for People v Hradci Králové.

Vsetín - Ve Vsetíně se od pátku do soboty uskuteční multižánrový festival Valašské záření. Hlavní hvězdou letošního 21. ročníku bude kapela Olympic, která zahraje v pátek večer ve velkém sále kulturního domu. Na festivalu vystoupí také Kamil Střihavka, Věra Martinová a David Kraus. Valašské záření vzpomene také na zpěvačku Jarmilu Šulákovou, která by v létě oslavila 90. narozeniny, sdělil ČTK místostarosta Vsetína Pavel Bartoň (ANO).

"Vzpomínka se uskuteční v rámci pátečního folklórního bloku," uvedl Bartoň. Rodačku ze Vsetína, která zemřela před dvěma lety, připomenou folklorní soubory, se kterými Šuláková účinkovala.

Festival nabídne i filmová představení, jarmark, výstavy, hudební, pěvecká a taneční vystoupení dětí. "Při tvorbě programu vždy myslíme na všechny generace Vsetíňanů. Nabízíme zábavu pro děti, mladé i starší ročníky. Dbáme na žánrovou pestrost, od folkloru přes pop až k rockové muzice," uvedla hlavní dramaturgyně programu Eva Hennelová.

Pořadatelé letos připravili také "tajný koncert", který se uskuteční v sobotu odpoledne na náměstí Svobody, jméno interpreta je neznámé.

"Jednou z letošních novinek je také rozmístění stanů u Domu kultury. Abychom zvýšili komfort návštěvníků a zlepšili plynulý průchod u budovy městského úřadu, rozhodli jsme se nepostavit jeden velký stan pro zázemí a občerstvení, jak bylo dosud zvykem, ale rozestavit tři až čtyři menší stany," dodal Bartoň.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

31°C

Dnes je čtvrtek 9. července 2020

Očekáváme v 1:00 18°C

Celá předpověď