Hvězdný pár Murray, Williamsová začal Wimbledon vítězně

foto Americká tenistka Serena Williamsová (vlevo) a Brit Andy Murray.

Londýn - Hvězdný pár Andy Murray a Serena Williamsová při společné premiéře fanoušky ve Wimbledonu nezklamal. Domácí tenista, jenž se vrátil na kurty půl roku po operaci kyčle, prokázali s americkou partnerkou bohaté zkušenosti a postoupili bez problémů do druhého kola.

Murray vyhrál Wimbledon ve dvouhře dvakrát, Williamsová sedmkrát a získala na tamní trávě i trofeje ve čtyřhře a mixu. Nabídce britského tenisty neodolala a na centrálním kurtu si premiérové společné vystoupení užili.

"Andy i já milujeme zápasy. Oba se snažíme hrát dobře, nejsme tady jen proto, abychom dělali show. Bereme to vážně," řekla Williamsová, majitelka 39 titulů z grandslamů v singlu a deblech. Na úvod s Murraym porazili německo-chilský pár Andreas Mies, Alexa Guarchiová 6:4, 6:1. Jako další vyzvou prominentní duo Fabrice Martin a Raquel Atawová.

Murray se už může soustředit jen na mix, protože ve čtyřhře s Francouzem Pierrem-Huguesem Herbertem dnes vypadli ve druhém kole po prohře 1:3 na sety s šestými nasazenými Chorvaty Nikolou Mektičem a Frankem Škugorem.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je pátek 29. května 2020

Očekáváme v 17:00 18°C

Celá předpověď