Hvězda latino popu Ricky Martin 9. září poprvé zazpívá v Česku

foto Zpěvák Ricky Martin.

Praha - Portorický zpěvák Ricky Martin, který je považován za jednu z největších hvězd latino popu, zazpívá 9. září v pražské O2 areně. Pro autora hitů jako La Copa de la Vida nebo Livin La Vida Loca to bude první vystoupení v České republice. ČTK o tom za pořadatele informovala Denisa Cingelová.

Ricky Martin dorazí do Prahy po návštěvě Španělska, kde v průběhu srpna a září odehraje koncerty v deseti městech. Do Česka, které je zatím jedinou další potvrzenou destinací v rámci turné, přiveze své největší hity," uvedla Cingelová.

Ricky Martin se narodil v roce 1971 v portorickém San Juanu. Do dnešního dne vydal deset studiových alb, přičemž poslední z nich A Quien Quiera Escuchar z roku 2015 získalo Cenu Grammy za nejlepší album latinského popu. První Grammy v této kategorii obdržel již v roce 1999 za album Vuelve. Také má na kontě zhruba 85 milionu prodaných nosičů.

Martin je rovněž dlouhodobě aktivní v charitativní činnosti. Založil Nadaci Rickyho Martina, která pomáhá dětem k lepšímu životu, a také bojuje proti obchodování s lidmi. Má za sebou i několik hereckých rolí. Populární zpěvák se v roce 2010 veřejně přihlásil ke své homosexualitě. Momentálně žije se svým manželem, syrským malířem Jwanem Yosem, v Los Angeles, kde společně vychovávají devítiletá dvojčata Mattea a Valentina, jejichž otcem je zpěvák.

Šestačtyřicetiletý Martin, který začínal v 80. letech minulého století s hispánskou chlapeckou skupinou Menudo, má od roku 2007 svou hvězdu na hollywoodském chodníku slávy.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

14°C

Dnes je pondělí 22. října 2018

Očekáváme v 5:00 3°C

Celá předpověď