Hudebník R. Kelly obviněný ze zneužívání dívek byl vzat do vazby

foto Americký hudebník a zpěvák R. Kelly přišel 22. února 2019 na policejní stanici v Chicagu poté, co ho policie ovinila ze sexuálního zneužívání dívek.

Chicago - Americký hudebník a zpěvák R. Kelly obviněný ze sexuálního zneužívání dívek byl vzat do vazby poté, co v noci na dnešek dorazil na policejní stanici v Chicagu. Informovala o tom agentura AP. Dnes by se měl objevit u soudu, kde se bude řešit možnost jeho propuštění na kauci.

Americké úřady v pátek oznámily, že Kelly byl obviněn z deseti případů sexuálního zneužití většinou nezletilých dívek. Kellyho již v minulosti z nepřípustného chování vinila řada žen a některé hudební společnosti s ním proto přerušily spolupráci. Za každý z bodů obžaloby mu podle agentury Reuters hrozí až sedmiletý trest.

Podle listu Chicago Tribune hovoří soudní dokumenty o tom, že nutil dvě nedospělé dívky k orálnímu sexu; jednu v letech 1998 až 2001, druhou poté mezi roky 2009 a 2010. S další nezletilou dívkou měl sexuální styk proti její vůli.

Nejméně třem z jeho obětí bylo podle prokurátorky Kim Foxxové mezi 13 a 17 lety.

Americký zpěvák R. Kelly. Hudebník vlastním jménem Robert Sylvester Kelly se potýká s problémy z minulosti již několik let. Loni jej ze svých playlistů vymazala streamovací služba Spotify, letos v lednu s ním ukončilo spolupráci vydavatelství Sony Music.

Dvaapadesátiletý držitel ocenění Grammy se prosadil jako zpěvák, skladatel i producent. Jeho největšími hity jsou písně Bump n' Grind, I Believe I Can Fly a duet I'm Your Angel s Céline Dionovou. Jeho píseň Sign of Victory se stala oficiální hymnou fotbalového mistrovství světa pořádaného v roce 2010 v Jihoafrické republice.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

22°C

Dnes je úterý 20. srpna 2019

Očekáváme v 1:00 16°C

Celá předpověď