Hudebníci si v Besedním domě vyměnili místa s publikem

foto Filharmonie Brno zahrála 17. června 2020 v brněnském Besedním domě poprvé po koronavirových opatřeních ve velkém obsazení. Posluchači byli na pódiu, orchestr v hledišti.

Brno - Hudebníci a posluchači si dnes v brněnském Besedním domě vyměnili místa. Muzikanti z Filharmonie Brno hráli z hlediště, diváci je sledovali z pódia. V obsazení čítajícím přes 60 hudebníků by se totiž orchestr na pódium nevešel. Dirigent Dennis Russell Davies provedl s orchestrem Maličkosti Antonína Dvořáka a Symfonii č. 1 téhož autora.

Dnešní koncert, pro brněnské filharmoniky první od března ve velkém obsazení, byl rychle vyprodaný. Vstupenky zmizely během několika dní. Proto filharmonie přidala ještě jeden koncert se stejným programem na čtvrteční večer.

"Je také prakticky vyprodáno, zbývá posledních pár lístků," řekla ČTK mluvčí Filharmonie Brno Kateřina Konečná.

Dvořákovu Symfonii č. 1 zvanou Zlonické zvony napsal skladatel ve 23 letech, premiéru měla až desítky let po jeho smrti. Filharmonie ji nastudovala v Daviesově úpravě.

"Změny, které jsem v díle provedl - některé jsou i strukturní - jsou pojímány tak, abych takříkajíc posloužil jako ozvučná deska pro mladého génia. Jsou to návrhy, které bych předložil Dvořákovi, a nabízím je tímto mému orchestru a publiku," uvedl už dříve Davies.

Orchestr teď čeká delší koncertní pauza. Nejbližší vystoupení bude 11. srpna, kdy filharmonie zahájí na nádvoří brněnského hradu Mezinárodní hudební festival Špilberk.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

4°C

Dnes je pátek 5. března 2021

Očekáváme v 15:00 4°C

Celá předpověď