Hudební festival Masters of Rock přivítá fanoušky z 38 zemí světa

foto Ilustrační foto - V areálu likérky ve Vizovicích na Zlínsku pokračuje 16. července mezinárodní hudební festival Masters of Rock. Na snímku jsou fanoušci německé skupiny Edguy.

Vizovice (Zlínsko) - Festival Masters of Rock ve Vizovicích na Zlínsku letos přivítá fanoušky z 38 zemí světa. ČTK to dnes řekl ředitel pořádající agentury Pragokoncert Jiří Daron. Na hlavním pódiu se za čtyři dny představí více než 40 kapel. Hlavními lákadly 16. ročníku jednoho z největších tuzemských hudebních festivalů jsou německá speed metalová legenda Helloween, spoluzakladatel kapely Kiss Gene Simmons, německo-rumunská power metalová skupina Powerwolf nebo zpěvák Udo Dirkschneider. Masters of Rock se koná od 12. do 15. července.

Na rozdíl od několika předchozích ročníků festival zatím není vyprodaný. "Čtyřdenní permanentky budou k dostání na místě za 2000 korun," uvedl Daron. Akci tradičně hostí areál likérky Rudolf Jelínek. Pojme zhruba 25.000 návštěvníků. Prvních 20.000 z nich se může těšit na dárek v podobě festivalového CD se skladbami 17 účinkujících.

Svátek metalové a rockové hudby otevře ve čtvrtek 12. července v pravé poledne německá formace Diolegacy. Vrcholem prvního dne festivalu by měla být vystoupení německé folk metalové skupiny In Extremo a kapely Powerwolf, která ve Vizovicích živě představí zbrusu nové album a novou koncertní scénu.

Nabitý páteční program nabídne strhující závěr v podobě koncertů kapel Arch Enemy, Helloween a Amorphis. Především skupina Helloween zřejmě přiláká jako absolutní headliner festivalu pozornost většiny lidí v areálu. "Několik generací fanoušků se dočká toho, že uslyší všechny zpěváky, kteří kapelou prošli, tedy Michaela Kiskeho, Kaie Hansena a Andiho Derise. Jde o unikátní reunion na dobu určitou. Připravena bude monstrózní pódiová scéna s LED stěnou, na které ke každé písničce poběží videoklipy," řekl Daron.

V sobotu potěší příznivce metalové hudby vystoupení skupin Kamelot, Lordi a zpěváka Uda Dirkschneidera, někdejšího člena světoznámé skupiny Accept. Podle Darona půjde o jednu z posledních možností, jak v jeho podání největší hity kapely naživo slyšet.

Nedělní program zahrnuje například německé formace Masterplan a Destruction, koncert zpěvačky Doro Pesch a speciální společné vystoupení finských Korpiklaani a domácího Fleretu. Celý festival uzavře zakladatel, zpěvák a baskytarista kapely Kiss Gene Simmons. "Jde o jednu z největších osobností, která se za celou existenci festivalu ve Vizovicích objeví. Půjde o jeho vůbec první vystoupení v Evropě s projektem Gene Simmons Band," uvedl Daron.

Fanoušci si podobně jako v minulých letech budou měnit vstupenku za kontrolní pásku na ruku předem v pokladnách u vstupu. Vyhnou se díky tomu frontám. Festivalový areál se zájemcům poprvé otevře ve čtvrtek od 10:00. Bližší informace jsou k dispozici na webových stránkách www.mastersofrock.cz.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

15°C

Dnes je středa 26. září 2018

Očekáváme v 19:00 13°C

Celá předpověď