Hudební anketa Žebřík byla zahájena, výsledky budou vyhlášeny 31. března

foto Ilustrační foto - Zpěvák Jiří Macháček (třetí zleva) se skupinou MIG 21 vystoupil na vyhlášení hudebních cen Žebřík, 1. dubna 2022 v Plzni. 

Praha - Pořadatelé hudební ankety Žebřík zahájili hlasování v jejím 31. ročníku. Fanoušci mohou svými hlasy podpořit hudebníky a jejich počiny v devíti kategoriích. Základní kolo potrvá do konce ledna a z hlasování během něj na stránkách ankety vzejde pět nominovaných v každé kategorii. O konečných výsledcích se rozhodne ve druhém kole, které potrvá do konce února. ČTK o tom dnes informoval ředitel cen Žebřík Jaroslav Hudec. Vyhlášení vítězů se uskuteční 31. března v areálu DEPO2015 v Plzni.

Hudební příznivci mohou hlasovat v kategoriích Skupina, Album, Skladba, Videoklip, Zpěvák, Zpěvačka, Objev, Akce a Film roku 2022. Bronzové sošky pro vítěze opět pochází z dílny sochaře Václava Česáka. Při pětihodinovém finálovém večeru s moderátory Markem Taclíkem a Ivou Pazderkovou vystoupí Michal Pavlíček, Kateřina Marie Tichá se skupinou Bandjeez, Vypsaná fixa, Znouzectnost a další. "Finále Žebříku nabídne řadu mimořádných vystoupení, připravovaných jen pro tuto příležitost. Jedním z nich bude 'best of' Michala Pavlíčka s hity Pražského výběru, Stromboli či BSP a se křtem retrospektivního alba Faces. Těším se na žánrově i věkově velmi rozmanitý večer," uvedl ředitel cen Žebřík Hudec.

Na vyhlášení chodí každoročně přes tisíc platících diváků a další hosté. V posledních ročnících pokaždé hlasovalo přibližně 10.000 fanoušků. Organizátorem události je magazín iReport.

Loni v anketě Žebřík uspěli Marek Ztracený, Ewa Farna, rapper Marpo a skupina Mig 21. Ztracený obhájil své předloňské prvenství v kategorii zpěváků a jeho Tour de léto uspělo i jako nejlepší akce roku 2021. Rapper Otakar Petřina vystupující pod jménem Marpo loni zvítězil s písní Bad Man v kategoriích skladba a videoklip. Mezi skupinami získala nejvíce hlasů kapela Mig 21. Jako nejlepší album posluchači vybrali nahrávku Dýchej zpěváka Davida Stypky. Vítězná zpěvačka Ewa Farna bodovala díky albu Umami. Objevem roku se stala skupina Bert & Friends, v kategorii filmů dostal nejvíce hlasů snímek režiséra Davida Ondříčka Zátopek. Cenu in memoriam pořadatelé Žebříku věnovali zesnulému slovenskému zpěvákovi a skladateli Miroslavu Žbirkovi.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

20°C

Dnes je pondělí 5. června 2023

Očekáváme v 21:00 14°C

Celá předpověď