Hruška je za šanci v pohárech rád, v Izraeli chce s Plzní vyhrát

foto Ilustrační foto - Brankář Příbrami Aleš Hruška.

Praha - Když v létě fotbalový brankář Aleš Hruška přestoupil z Příbrami do Plzně, možná ani sám nečekal, že si zachytá téměř ve všech pohárových zápasech. Dvaatřicetiletý gólman dostává v Evropské lize přednost před jedničkou Matúšem Kozáčikem a mezi tyčemi by měl stát i ve čtvrtečním závěrečném utkání skupiny na hřišti Hapoelu Beerševa. Viktoria už má jistou účast v jarní vyřazovací fázi, ale Hruška bere zápas stejně, jako kdyby ještě bojovala o postup.

Hruška na konci června zamířil do Plzně při Kozáčikově zranění. V pohárech dosud chyběl jen na úvod ve 3. předkole Ligy mistrů s rumunským FCSB, v němž dostal přednost Petr Bolek, jinak odchytal 4. předkolo Evropské ligy s Larnakou i všech pět zápasů ve skupině. Kozáčik po uzdravení nastupuje v domácí lize.

"Když jsem přicházel, tak jsem ani nějak nepřemýšlel nad tím, co si zachytám a co ne. Já jsem sem prostě šel s tím, abych byl připravený, když zrovna dostanu šanci a budu chytat. A že to vyšlo zrovna takhle na poháry, za to jsem samozřejmě rád," řekl novinářům před odletem do Izraele Hruška.

Na hřišti Beerševy už bude Viktoria v posledním zápase podzimu pouze bojovat na dálku s FSCB o první místo ve skupině, postup má od minulého kola jistý. "Jestli je hotový postup, nebo ne, třeba já osobně v hlavě vůbec nemám. To podle mě nehraje nějak zásadní roli. Je to prostě zápas v evropských pohárech, který chci zvládnout a vyhrát," prohlásil Hruška.

V prvním vzájemném duelu ve skupině Plzeň doma porazila Beer Ševu 3:1, vítězný gól ale dala až v 76. minutě. "Z prvního zápasu si bereme to, že byl víceméně vyrovnaný. Oni mají kvalitu asi větší nahoru než dozadu, takže já osobně očekávám zápas nahoru dolů," mínil Hruška.

Čekat by ho měly souboje s českým útočníkem Hapoelu Tomášem Pekhartem. "Je vysoký, dobrý hlavičkář, má dobré a důrazné zakončení. Sice už nehrají o postup, ale útočník toho góla chce prostě dát za každou cenu. Navíc jako Čech proti českému mančaftu se určitě bude chtít vytáhnout. Ale věřím, že o něm to nebude. Že se potkáme na začátku a na konci a já budu spokojený," podotkl s úsměvem Hruška.

Těší se na to, že v Izraeli čeká lídra české ligy příjemné počasí s teplotami nad 15 stupňů. "To je takové jednoznačné plus. Hrát tady v Plzni v bůhvíjakém počasí v těch devět hodin večer, to by nebylo nejlepší. Tohle bude určitě výhoda," dodal Hruška.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

4°C

Dnes je pondělí 19. listopadu 2018

Očekáváme v 17:00 1°C

Celá předpověď