Hrát tři měsíce po operaci bude těžké, říká Neymar před MS

foto Zraněný hvězdný brazilský fotbalista Neymar

Sao Paulo - Hvězdný brazilský útočník Neymar si není jistý, zda je po březnové operaci nohy dostatečně připravený na zátěž, která ho čeká na mistrovství světa. Šestadvacetiletý fotbalista Paris St. Germain přiznal, že bezprostředně po zranění v účast na šampionátu v Rusku nevěřil, a tříměsíční rekonvalescenci označil za největší životní výzvu.

Nejdražší fotbalista historie se na konci února zranil v ligovém zápasu s Marseille. Vedle vymknutého kotníku utrpěl i zlomeninu nártní kůstky a 3. března se v Brazílii podrobil operaci.

"Hrát za tři měsíce po takovém zranění na mistrovství světa, to nebude nic jednoduchého. Očekávání fanoušků je velké, i já sám jsem hodně zvědavý, jak si povedu," uvedl Neymar na sociálních sítích.

Hned po zranění mu přitom projelo hlavou, že je s mistrovstvím světa konec. "Ale po vyšetření mi všechno řekli, o operaci, jak dlouho bude trvat rehabilitace. To mě uklidnilo," řekl.

Už znovu začal s tréninkem a v pondělní nominaci Brazilců podle očekávání nechyběl. "Už trénuju s míčem, přihrávky i střelbu. Jde to, nic mě neomezuje, teď je čas na zlepšování. Samozřejmě určité obavy tam jsou, ale krok za krokem se jich zbavuju," dodal.

Brazilci vstoupí do mistrovství světa 17. června zápasem proti Švýcarsku, ve skupině E pak ještě narazí na Kostariku a Srbsko. Přípravné duely předtím odehrají dva - 3. června s Chorvatskem a o týden později s Rakouskem.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

15°C

Dnes je pátek 19. října 2018

Očekáváme v 1:00 10°C

Celá předpověď