Hradilek vyhrál druhý závod ČP na Trnávce a zdramatizoval nominační boj

foto První závod Českého poháru ve vodním slalomu, 15. května 2021 na kanále Trnávka v Želivi na Pelhřimovsku. Vavřinec Hradilek na trati závodu kategorie K1.

Želiv (Pelhřimovsko ) - Vavřinec Hradilek vyhrál druhý závod Českého poháru vodních slalomářů na Trnávce a zdramatizoval nominační souboj do reprezentace mezi kajakáři. Vzhledem k jisté účasti olympionika Jiřího Prskavce a mistra Evropy Víta Přindiše bojují závodníci v kategorii K1 pouze o jedno místo.

Vstup do nominačních bojů se v sobotu nejvíce vydařil Ondřeji Tunkovi, jenž dnes skončil třetí. Hradilek byl v sobotu čtvrtý, nicméně v redukovaném pořadí bez Prskavce a Přindiše druhý.

"Vezu si odtud jedno vítězství a jedno druhé místo - start je to dobrý, podle mě za poslední léta vůbec nejlepší. Všichni, co o reprezentační místo jedou, mají dobré výsledky. Je potřeba se na příští týden pořádně připravit, každopádně se na to moc těším,“ uvedl v tiskové zprávě bývalý mistr světa a olympijský medailista Hradilek. Nominační boje uzavřou příští víkend dva závody v Praze-Troji.

V kategorii kanoistů zatím dominuje Václav Chaloupka, který byl v sobotu druhý za olympionikem Lukášem Rohanem a dnes vyhrál. Mezi kajakářkami se dnes nejvíce dařilo Antonii Galuškové. Členka bronzového týmu hlídek z ME po sobotním pátém místě ve druhém nominačním závodě překonala všechny soupeřky včetně sobotní vítězky a olympioničky Kateřiny Minařík Kudějové.

Na druhém místě skončila Tereza Fišerová, pro kterou je kajak doplňkovou disciplínou ke kanoi, v níž bude reprezentovat na olympijských hrách. Ve své hlavní disciplíně dnes Fišerová skončila až devátá, na druhou příčku ze soboty navázala vítězstvím Gabriela Satková.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

31°C

Dnes je pátek 18. června 2021

Očekáváme v 7:00 22°C

Celá předpověď