Houslista Pavel Šporcl nabízí přenosy koncertů ze svého obýváku

foto Ilustrační foto - Houslista Pavel Šporcl.

Praha - Houslista Pavel Šporcl po nařízení vlády o zrušení všech veřejných produkcí připravil pro veřejnost sérii koncertů ze svého obývacího pokoje. První z nich se uskutečnil již v pátek 13. března prostřednictvím houslistova oficiálního fanouškovského profilu na facebooku. Stream sledovalo téměř 2000 lidí. Příští přibližně pětačtyřicetiminutový živý přenos se bude konat ve středu 18. března. ČTK o tom dnes za houslistu informovala Martina Fišerová.

"V této celosvětově napjaté situaci si musíme být co nejblíže. A protože se nemůžeme vidět osobně na koncertě, využívám moderní techniky, abych svým fanouškům alespoň takto zprostředkoval koncertní vystoupení a zahrál své oblíbené skladby a styly. Přímo z mého obývacího pokoje, s pomocí mobilního telefonu. A pevně věřím, že jim touto cestou alespoň trochu zpříjemním těžké chvíle pro každého z nás," uvedl Šporcl.

Počet lidí, kteří sledovali jeho placený stream, houslista považuje za velký úspěch. "Vyzval jsem své fanoušky, aby se třeba také oblékli do večerního, nalili si oblíbené víno a poseděli se mnou. Jsem rád, že jsem jich oslovil tolik, přišly mi po skončení desítky nádherných vzkazů a poděkování, dokonce na mou výzvu lidé posílali fotografie, jak koncert prožili," sdělil Šporcl. "Zatím si budu muset vystačit sám, ale když to situace dovolí, přijdou si se mnou zahrát kamarádi nebo vypomůže rodina," dodal.

Šporcl je známý netradičními projekty. Mimo jiné se souborem Romano Stilo Ensemble odehrál téměř 150 koncertů, které navštívilo přibližně 120.000 lidí. Jejich společná nahrávka Gipsy Way byla oceněna platinovou a zlatou deskou. Před osmi lety v Londýně nahrával s Londýnským filharmonickým orchestrem melodie z filmů o Jamesi Bondovi.

Šporcl při příležitosti desátého výročí spolupráce s vydavatelstvím Supraphon převzal v roce 2013 Jubilejní platinovou desku za 190.000 prodaných CD. Spolupracuje s různými orchestry, romskou kapelou i popovými umělci. V České televizi televize uváděl pořad Hudební perličky Pavla Šporcla. Po studiích na konzervatoři a na AMU studoval houslovou hru v USA.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

3°C

Dnes je úterý 9. března 2021

Očekáváme v 13:00 3°C

Celá předpověď