Houdek dostal za krosček na Kvapila trest na dva zápasy

foto Hokejový rozhodčí. Ilustrační foto.

Praha - Hokejový obránce Michal Houdek z Plzně dostal za krosček na útočníka Sparty Marka Kvapila ve čtvrtečním předehrávaném utkání 1. kola extraligy trest na dvě utkání. O výši trestu rozhodl ve zkráceném řízení předseda disciplinární komise Viktor Ujčík.

Teprve devatenáctiletý Houdek se provinil krátce po polovině základní hrací doby velmi vypjatého duelu, který nakonec vyhráli domácí Pražané 7:6 v prodloužení. Po přerušení hry atakoval jednu z ofenzivních hvězd Sparty Kvapila a rozpoutal tím hromadnou bitku.

Za své počínání si od rozhodčích vysloužil při více přestupcích proti pravidlům a navrch trestu do konce utkání celkem 39 trestných minut. To vše paradoxně při extraligovém debutu, kdy mu statistici naměřili na ledě jen 20 odehraných sekund.

"Hráč se v přerušené hře a v situaci, kdy k němu byl soupeř otočen zády, dopustil zcela vědomého a cíleného intenzivního úderu holí drženou v obou rukách do zad protihráče. Vzhledem k tomu, že úder byl veden zezadu a zcela mimo jeho zorný úhel, nemohl ho protihráč žádným způsobem očekávat ani se mu jakkoli bránit," popsal Ujčík.

Kvapil byl navíc nucen z utkání odstoupit. "Podle zápisu o utkání zápas kvůli zranění prsního svalu nedokončil a lze se důvodně domnívat, že ke zranění došlo právě v důsledku uvedeného zákroku," doplnil Ujčík, který při stanovení trestu přihlédl k tomu, že Houdek nebyl v uplynulých dvou letech disciplinárně trestán.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je pátek 14. srpna 2020

Očekáváme v 13:00 25°C

Celá předpověď