Horní úsek lanovky na Sněžku zastavil silný vítr

foto Ilustrační foto - V Krkonoších se 1. května 2020 opět rozjela lanová dráha z Pece pod Sněžkou na Sněžku. Kvůli opatřením proti šíření nemoci covid-19 byla od poloviny března mimo provoz.

Pec pod Sněžkou (Trutnovsko) - Horní úsek lanové dráhy na Sněžku se ráno nerozjel kvůli silnému větru na trase. Lanovka může být v provozu do rychlosti větru 60 kilometrů za hodinu, vyplývá z informací na webu lanové dráhy, kde lze sledovat aktuální informace o provozu. Situace se během dne může změnit. Kabinová lanovka má dva úseky, dolní z Pece pod Sněžkou na Růžovou horu a z Růžové hory na Sněžku.

Podle polské horské služby byla ráno na Sněžce mlha, šest stupňů nad nulou a viditelnost do 30 metrů.

Sněžka patří k nejnavštěvovanějším turistickým cílům v Krkonoších, je charakteristická svým jehlancovitým tvarem a z hlediska počasí je extrém a nelze ji brát jako reprezentativní místo toho, co se děje jinde v Krkonoších. Sněžka ční do volné atmosféry a tamní klima je navzdory nevelké nadmořské výšce arktické a velehorské. Roční průměrná teplota na Sněžce je 0,2 stupně Celsia.

Předpověď na dnešek pro Královéhradecký kraj uvádí oblačno až zataženo, postupně od západu na většině území déšť nebo přeháňky, ojediněle i bouřka. Nejvyšší denní teploty budou mezi 14 až 17 stupni Celsia, v 1000 metrech na horách kolem deseti, vítr má vát mírný.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

1°C

Dnes je středa 2. prosince 2020

Očekáváme v 15:00 1°C

Celá předpověď