Horní úsek lanovky na Sněžku se kvůli větru opět nerozjel

foto Ilustrační foto - Lanovka na Sněžku, mezistanice na Růžové hoře.

Pec pod Sněžkou (Trutnovsko) - Horní úsek kabinové lanové dráhy z Pece pod Sněžkou na Sněžku se dnes ráno kvůli silnému větru opět nerozjel. Horní úsek mezi Růžovou horou a vrcholem Sněžky stál kvůli větru i v sobotu. ČTK to zjistila z webu lanové dráhy, kde je možné sledovat provoz. Lanovka je od začátku listopadu v provozu jen o víkendech, ve všední dny podstupuje pravidelnou podzimní údržbu. Do zimní sezony se opět naplno rozjede v sobotu 7. prosince.

Dolní úsek lanovky z Pece pod Sněžkou do mezistanice Růžová hora zůstal v provozu. Z Růžové hory se turisté mohou na Sněžku vydat pěšky, trasa měří 2,5 kilometru. Na hřebeny Krkonoš se turisté mhou dostat ještě kabinovou lanovkou z Janských Lázní na Černou horu, která je v listopadu v provozu vždy o víkendech.

Lanovka na Sněžku může jezdit do rychlosti větru 60 kilometrů v hodině. Meteorologové uvedli, že vítr v Krkonoších by dnes měl dosahovat v nárazech rychlosti až kolem 90 kilometrů v hodině. Teplota by se v 1000 metrech nad mořem měla pohybovat kolem 11 stupňů Celsia.

Podle informací polské krkonošské horské služby bylo dnes ráno na Sněžce okolo tří stupňů Celsia, pocitová teplota byla těsně pod nulou. Sníh, kterého v polovině týdne na hřebenech hor napadlo až 30 centimetrů, po následném oteplení do dneška roztál.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

11°C

Dnes je neděle 15. prosince 2019

Očekáváme v 13:00 11°C

Celá předpověď