Horní úsek lanovky na Sněžku kvůli silnému větru nejede

foto Ilustrační foto - Na nové lanovce na nejvyšší českou horu Sněžku byl 22. února poprvé spuštěn i druhý úsek, turisté se tak znovu mohou vyvézt až na vrchol. Lanovka získala potřebné povolení k provozu z Růžové hory na vrchol 21. února.

Pec pod Sněžkou (Trutnovsko) - Horní úsek lanovky na Sněžku kvůli silnému větru nejede a zřejmě to tak zůstane i ve středu. Dolní úsek z Pece pod Sněžkou na Růžovou horu je v provozu, uvedl na svém webu provozovatel lanové dráhy. Lanovka na Sněžku může jezdit do rychlosti větru 60 kilometrů v hodině.

"Na Sněžce teď fouká okolo 80 kilometrů v hodině. Předpověď na další dva dny je špatná, tedy bude větrno. Lanovka na Sněžku s největší pravděpodobností nepojede, na Růžovou horu ano," řekl ČTK dnes po 9:00 náčelník lanovky Jiří Martinec.

Dnes ráno byla na Sněžce mlha a teplota se pohybovala kolem minus sedmi stupňů Celsia.

Podle meteorologů by dnes mělo být v Královéhradeckém kraji většinou zataženo až oblačno, místy sněžení, v polohách pod 400 metrů i déšť se sněhem nebo déšť. Na horách by mělo sněžit častěji. Nejvyšší denní teploty by se měly pohybovat od nuly do plus tří stupňů, v 1000 metrech na horách by mělo být okolo minus dvou stupňů Celsia. Vítr má postupně zesilovat.

Lanovku na Sněžku tvoří dva úseky, a to Pec pod Sněžkou - Růžová hora a Růžová hora - Sněžka. Celková délka lanové dráhy je asi 3,5 kilometru, převýšení je přes 700 metrů.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

18°C

Dnes je pondělí 21. října 2019

Očekáváme v 9:00 11°C

Celá předpověď