Honičku se zdrogovaným řidičem v Praze ukončil až zastavovací pás

foto Honičku se zdrogovaným řidičem ukončil 19. listopadu v Praze až zastavovací pás a náraz do policejního auta.

Praha - Honičku se zdrogovaným řidičem v Praze dnes ukončil až zastavovací pás a náraz do policejního auta. Řidič jel městem rychle a na červenou a nereagoval na výzvy policistů ani na střelbu. Při zastavování ujíždějícího motoristy byl jeden policista zraněn. ČTK to řekla mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová. Dvaapadesátiletý řidič byl zadržen.

Policisté dostali před 13:00 oznámení o stříbrném autě, které jede frekventovanou Evropskou ulicí v Praze 6 vysokou rychlostí a projíždí křižovatky na červenou. Policejní hlídky pak vůz dostihly v ulici Milady Horákové. "Když se policisté snažili auto zastavit, řidič sešlápl plyn a začal ujíždět," uvedla Siřišťová. "Během jízdy ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu. Nereagoval ani na to, když policisté použili služební zbraň," dodala. Jestli policisté stříleli na vůz, nebo použili varovný výstřel, mluvčí neupřesnila.

Video: Honičku se zdrogovaným řidičem v Praze ukončil až zastavovací pás
19.11.2020, 17:22, autor: Policie ČR, zdroj: PR

V jednu chvíli pronásledovaný vůz najel i na chodník. Podle mluvčí je na záznamech vidět, že řidič zřejmě také najížděl na jednoho z policistů, kteří mezitím vystoupili, aby se pokusili muže dostat z auta. "To je v současné době v šetření," řekla Siřišťová. Pronásledovaný vůz zastavil, až když projel všemi koly přes zastavovací pás s hřeby. I pak ještě ujel několik metrů a narazil do policejního auta. Záznam auta po konci pronásledování zveřejnila policie na twitteru.

Policisté provedli zadrženému řidiči test na drogy, který byl pozitivní na pervitin a kokain. "Kriminalisté zjišťují veškeré okolnosti případu a jednání zadrženého muže," doplnila mluvčí policie.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

5°C

Dnes je pátek 4. prosince 2020

Očekáváme v 5:00 1°C

Celá předpověď