Honda příští rok nabídne elektrickou verzi modelu HR-V

foto Prototyp vozu Honda e:Ny1

Honda zatím v Evropě nabízí jedný elektrický model. Je jím městské miniauto Honda e. Ovšem příští rok by její dealeři měli nabízet rovněž auto pro potřeby rodin.

Stane se jím elektrická verze nové generace vozu HR-V. Nyní je v prodeji hybridní verze. Její kola sice v převážné většině jízdních situací roztáčí elektromotor, ovšem potřebná elektřina se vyrábí za pomoci spalovacího agregátu.

Model, který se zatím ukázal pouze jako prototyp s označením e:Ny, bude samozřejmě klasickým bateriovým elektromobilem. Honda ho ovšem nevyvíjela speciálně pro Evropu. Dokonce s dvěma různými označeními (e:NS1 a e:NP1) je k mání v Číně. Dvě označení dostalo proto, že každé označuje model vyráběný v jiném společném podniku Hondy a čínských partnerů, kterými jsou Dongfeng Honda a GAC Honda.

Tento vůz má v útrobách zabudovánu vysokonapěťovou baterii s kapacitou 68,8 kWh, která podle méně přísného čínského testovacího cyklu zajišťuje dojezd až 510 kilometrů.

Pohon zajišťuje elektromotor s výkonem 150 kW.

Parametry evropské verze zatím oznámeny nebyly, ale pravdpěpodobně se příliš lišit nebudou. Model určený pro zákazníky na našem kontinentu se totiž bude patrně vyrábět také tam.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

13°C

Dnes je neděle 26. března 2023

Očekáváme v 15:00 9°C

Celá předpověď