Honda chystá desítky elektromobilů

foto

Jasně zapamatovatelnou strategii představila automobilka Honda. Chce do roku 2030 nabídnout zákazníkům třicet nových elektromobilů. Celkový objem výroby vozů s bezemisním provozem má k tomuto datu dosáhnout hranice dvou milionů kusů.

Honda chce mít bateriové elektromobily ve všech segmentech trhu. Tedy včetně miniaut i komerčních vozidel. Nejlevnějším vozem se má stát minivůz pro japonský trh, jehož cena bude v přepočtu činit zhruba 180.000 Kč.

Třešničkou na dortu se pak mají stát dva sportovní elektromobily, z nichž jeden by se měl stát nástupcem současné Hondy NSX.

Honda také plánuje od roku 2024 začít v malých sériích vyrábět nové baterie s pevným elektrolytem. Do vozů určených pro zákazníky se pak mají montovat později v průběhu tohoto desetiletí.

Honda chystá speciální typy elektromobilů pro jednotlivé trhy. Například v Číně nabídne deset speciálních modelů, v severní Americe pak nejprve vozy vyvinuté společně s koncernem General Motors. V roce 2024 se tak v tomto regionu začne nabízet SUV Honda Prologue a jeden model luxusní divize Acura.

Typy, které se budou prodávat globálně, se představí po roce 2026. Honda pro ně využije připravovanou speciální platformu Honda e:Architecture EV. Ta již kombinuje hardwarovou a softwarovou platformu.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

13°C

Dnes je čtvrtek 30. března 2023

Očekáváme v 21:00 9°C

Celá předpověď