Holice zatím nepřijmou zvláštní opatření kvůli nákaze v sanatoriu

foto Hasiči se připravují 14. září 2020 na dezinfekci sanatoria v Holicích na Pardubicku, kde se objevila nákaza koronavirem.

Holice (Pardubicko) - Holice na Pardubicku zatím nebudou přijímat zvláštní bezpečnostní opatření kvůli rozšíření koronaviru v sanatoriu Topas. Sanatorium, kde je podle posledních informací 102 nakažených, během dneška vydezinfikují hasiči. Ve městě dnes zasedal krizový štáb. Nákaza by se dál šířit neměla, řekl ČTK starosta Ondřej Výborný (PRO Holice).

"Hovořili jsme s krajskou hygienickou stanicí, přenos na pracovišti mezi zaměstnanci je minimální, měli by to být čtyři pracovníci, zbytek nakažených jsou klienti. Není nutné dělat bezpečnostní opatření," řekl starosta.

Zařízení je izolované od veřejnosti, od 3. září tam jsou zakázané návštěvy. Sanatorium má klienty s chronickým duševním onemocněním. Celková kapacita je 185 lůžek. Klienti se nejspíš nakazili při muzikoterapii. Do sanatoria dopoledne přijeli hasiči z Pardubického a Moravskoslezského kraje a budovu vydezinfikují. Moravskoslezští hasiči jsou na tyto činnosti vyškolení a mají speciální techniku, uvedla mluvčí hasičů Vendula Horáková.

"Zůstáváme v zeleném semaforu. Pokud dojde ke změnám, občany budeme informovat," řekl Výborný. Podle hygieniků není nutné omezovat ani chod městského úřadu. Město i kraj jsou připravené poskytnout dezinfekci a ochranné prostředky. Topas zatím o nic nepožádal. "Jsem v kontaktu s vrchní sestrou, psal jsem jí, že jsme připravení ji pomoci. Jsou v tuto chvíli soběstační," řekl Výborný.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je sobota 19. září 2020

Očekáváme v 13:00 19°C

Celá předpověď