Hokejový útočník Simon opouští po sedmi letech NHL a vrátil se do Sparty

foto Útočník Dominik Simon se po sedmi letech v NHL vrací do extraligy a je další posilou Sparty. Smlouvu s mateřským klubem podepsal na dvě sezony.

Praha - Útočník Dominik Simon se po sedmi letech v NHL vrací do extraligy a je další posilou Sparty. Smlouvu s mateřským klubem podepsal na dvě sezony. V zámořské lize osmadvacetiletý hokejista naposledy oblékal dres Anaheimu, předtím byl v Pittsburghu a Calgary.

Simon bude členem kádru Sparty po osmi letech; než odešel do NHL, působil jednu sezonu v Plzni. "Pittsburgh mi nabídl kemp, ale během čekání jsem si uvědomil, že bych byl vlastně rád doma v Praze a v prostředí, které dobře znám. Jsem rád, že jsme se dohodli a můžu ve Spartě hrát. Cítím se tu velice dobře," uvedl zkušený útočník na sparťanském webu.

Pražany během léta už posílili brankáři Jakub Kovář a Josef Kořenář, obránci Jakub Krejčík a Michael Krutil a útočníci Ostap Safin a Gustaf Thorell. Nový kouč Pavel Patera už dříve ohlásil, že Sparta nemůže mít v extralize jiný cíl než titul.

"Přichází nesmírně kvalitní hráč, který strávil poslední sezony v NHL. Dominik je náš odchovanec, sám jsem si s ním kdysi zahrál v jednom útoku a jsem moc rád, že se sním budu opět denně potkávat," uvedl po podpisu smlouvy sportovní manažer Jaroslav Hlinka o nové posile, která v zámoří odehrála během sedmi let 268 zápasů včetně play off a nasbírala 81 bodů.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

0°C

Dnes je neděle 5. února 2023

Očekáváme v 21:00 -6°C

Celá předpověď