17. kolo ELH: Pardubice pokračují ve vítězném tažení, Litvínov už není poslední

foto Utkání 17. kola hokejové extraligy: BK Mladá Boleslav - HC Dynamo Pardubice, 1. listopadu 2022 v Mladé Boleslavi. Vlevo Matej Paulovič z Pardubic, vpravo Karel Křepelka z Mladé Boleslavi.

Praha - Hokejisté vedoucích Pardubic si v utkání na ledě Mladé Boleslavi připsali už sedmou výhru za sebou. V čele tabulky se tak po vítězství 1:0 vzdálili Vítkovicím, které čeká utkání 17. kola až ve středu v Třinci, na pět bodů. Potřetí za sebou zvítězil dosud poslední Litvínov a díky lepšímu skóre pod sebe dostal Kladno, jemuž k výhře v Hradci Králové nestačilo ani vedení 7:4 čtyři minuty před koncem.

Pardubičtí, jejichž kouč Radim Rulík působil ještě v minulém ročníku na mladoboleslavské střídačce, neztratili při posledních pěti vystoupeních ani bod. Brankář Roman Will udržel první čisté konto v sezoně na místě, kde hokejově vyrostl. Mladá Boleslav naopak neskórovala ve druhém zápase po sobě, přestože na branku hostů vyslali Bruslaři 43 přesných střel. O vítězi rozhodl zásah Mateje Pauloviče ze 38. minuty.

Hráči Hradce Králové zdolali Kladno 8:7 v prodloužení. Přestože Východočeši vedli po drtivém nástupu už po 37 sekundách 2:0, po druhé třetině ztráceli 3:6 a ještě na začátku 57. minuty 4:7. Zabrali však a slavili úspěch po dvou duelech bez bodu. V čase 61:29 rozhodl obránce Graeme McCormack . Rytíři venku prohráli pošesté v řadě a klesli na poslední místo o skóre za Litvínov. K výhře jim nakonec nepomohly ani čtyři body (1+3) Tomáše Plekance.

Mužstvo Litvínova vyhrálo i potřetí pod novým hlavním koučem Karlem Mlejnkem. V souboji mužstev z tabulkového suterénu přestříleli Severočeši 6:4 České Budějovice a soupeři se přiblížili už jen na dva body. Tým Vervy s Mlejnkem v roli šéfa střídačky získal ve třech zápasech osm bodů. Shodně gól a dvě nahrávky si připsali domácí Nicolas Hlava a hostující Lukáš Pech.

Hokejisté Olomouce porazili Karlovy Vary 2:0 a vyhráli tak třetí zápas za sebou. Hanáky poslal do vedení v závěru první třetiny Lukáš Nahodil, druhý gól přidal ve třetí části Jakub Orsava. Domácí brankář Jan Lukáš si podruhé v sezoně připsal čisté konto. Potřeboval na něj 27 zákroků.

Statistika zápasů 17. kola extraligy:

HC Verva Litvínov - HC Motor České Budějovice 6:4 (3:1, 2:0, 1:3)

Branky a nahrávky: 5. P. Zdráhal (Š. Stránský, Hlava), 12. Šalda (P. Zdráhal, Estephan), 15. Abdul (Zile), 23. Helt (Havelka, Zile), 33. P. Straka (Hlava), 45. Hlava (Helt) - 11. Dzierkals (M. Hanzl, Pech), 42. Vopelka (Koláček), 43. Čachotský (Pech, Štencel), 57. Pech (Šenkeřík, Dzierkals). Rozhodčí: Sýkora, Šindel - Ondráček, Gerát. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. Diváci: 3214.

BK Mladá Boleslav - HC Dynamo Pardubice 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

Branka a nahrávka: 38. Paulovič (Matýs). Rozhodčí: Horák, Hejduk - Kajínek, Hynek. Vyloučení: 5:9. Bez využití. Diváci: 3356.

HC Olomouc - HC Energie Karlovy Vary 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 20. Nahodil (Řezníček, Olesz), 49. Orsava (Ondrušek). Rozhodčí: Šír, Mrkva - Lederer, Rožánek. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 4123.

Mountfield Hradec Králové - Rytíři Kladno 8:7 v prodl. (3:3, 0:3, 4:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 1. Zachar (Kalina, Okuliar), 1. Jergl (Kevin Klíma), 13. Kevin Klíma (Okuliar), 41. Lev (McCormack, Okuliar), 57. Jergl (Okuliar, Blain), 57. Lalancette (McCormack, Cingeľ), 60. Lev (Kelly Klíma, Kevin Klíma), 62. McCormack (Lev) - 6. M. Procházka (Plekanec, Kubík), 10. Kubík (M. Procházka, Plekanec), 15. Brodecki (Slováček), 27. M. Beran (Dotchin, Plekanec), 35. Plekanec, 40. Klepiš (Michnáč, Zikmund), 45. Brodecki (Filip, Melka). Rozhodčí: Pilný, Hribik - J. Svoboda, Špůr. Vyloučení: 4:12. Využití: 1:1. Diváci: 3247.

1. Pardubice 17 9 4 3 1 56:33 38
2. Vítkovice 17 9 1 4 3 58:45 33
3. Brno 16 8 4 0 4 52:39 32
4. Olomouc 15 8 3 0 4 42:29 30
5. Mladá Boleslav 17 5 3 3 6 34:34 24
6. Třinec 14 6 1 3 4 40:35 23
7. Hradec Králové 16 6 2 1 7 42:45 23
8. Karlovy Vary 16 6 2 1 7 41:52 23