Hokejový reprezentant Horák skončil ve švédském Växjö

foto Ilustrační foto - Švédské hokejové hry v Helsinkách, součást Euro Hockey Tour, utkání ČR - Finsko. Roman Horák z ČR přijímá gratulace po vstřelení gólu.

Växjö (Švédsko) - Český hokejový útočník Roman Horák už nebude dál působit ve švédském klubu Växjö. Vedení Lakers, kteří v předčasně ukončené poslední sezoně obsadili desáté místo po základní části, avizovalo jeho odchod na klubovém webu. Zatím ale není zřejmé, kam povedou další kroky osmadvacetiletého reprezentanta.

Vedle Horáka se účastník švédské nejvyšší soutěže rozloučil také s brankářem Viktorem Andrénem a obráncem Linusem Högbergem. "Děkujeme této trojici hráčů za čas, který v klubu strávili. A přejeme jim jen to nejlepší do budoucna v jejich kariéře," uvedl sportovní manažer Henrik Evertsson.

Horák hájil barvy Växjö ve dvou ročnících po příchodu z Kontinentální ligy, kde odehrál čtyři sezony za Podolsk. V tom posledním si za 52 utkání připsal 30 bodů díky 11 gólům a 19 asistencím. Celkem stihl odehrát za Lakers včetně play off 109 zápasů a zaznamenal v nich 68 bodů (27+41). Z minulosti má zkušenosti také z NHL.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

16°C

Dnes je pátek 10. července 2020

Očekáváme v 1:00 18°C

Celá předpověď