Hokejový brankář Kovář se chce ze Švýcarska vrátit domů

foto Ilustrační foto - Brankář Jakub Kovář.

Curych - Hokejový brankář Jakub Kovář neplánuje, že by v příští sezoně pokračoval ve švýcarské lize, ve které nyní chytá za Curych. Třiatřicetiletý bývalý reprezentant v rozhovoru pro deník Tages-Anzeiger uvedl, že se chce vrátit domů.

"Po play off se rozloučím. Tohle je moje poslední šance přivézt domů trofej," uvedl Kovář, jenž do Švýcarska zamířil v prosinci loňského roku. Sezonu začal v Jekatěrinburgu, ale po zdravotních problémech se domluvil na předčasném ukončení smlouvy a léčil se v Česku. Před koncem roku poté podepsal smlouvu s Curychem.

Důvodem, proč se chce vrátit do Česka, je rodina. "Můj pětiletý syn nastoupí příští rok do školy a já chci být u toho," vysvětlil Kovář.

Za Curych doposud včetně vyřazovací části odchytal 18 zápasů a třikrát udržel čisté konto. Dvě nuly si připsal nyní v play off proti Bielu, i díky němu tak Lions vyrovnali sérii z 0:2 na 2:2 na zápasy. Páté utkání se hraje dnes večer v Curychu.

Kovář je odchovancem Písku, českou extraligu chytal za České Budějovice, odkud v roce 2013 odešel do KHL. V Rusku působil až na sezonu v Čerepovci jen v Jekatěrinburgu, za nějž odchytal téměř 400 utkání. Představil se na olympijských hrách v Soči a čtyřech světových šampionátech.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

15°C

Dnes je pondělí 3. října 2022

Očekáváme v 15:00 14°C

Celá předpověď