Hokejový brankář Kovář bude do konce sezony chytat za Curych

foto Trénink české hokejové reprezentace před turnajem Carlson Hockey Games, 30. dubna 2019 v Brně. Brankář Jakub Kovář.

Curych - Bývalý reprezentační brankář Jakub Kovář, jenž v září kvůli zranění kolena ukončil působení v Jekatěrinburgu, bude od ledna chytat za Curych. Aktuálně šestý tým tabulky švýcarské hokejové ligy uvedl, že se s třiatřicetiletým gólmanem dohodl na smlouvě do konce sezony.

Kovář se podrobil operaci kolena po skončení minulého ročníku KHL, ale do startu nové sezony se nestačil dát zdravotně dohromady. Sice odchytal úvodní utkání sezony, ale poté ho Jekatěrinburg zařadil na seznam zraněných hráčů a v polovině září se obě strany dohodly na ukončení spolupráce. Avtomobilist, kde Kovář působil od roku 2013 s výjimkou sezony 2016/17, kdy chytal za Čerepovec, si na českého gólmana ponechal do konce ročníku práva pro KHL.

V minulých týdnech se Kovář připravoval v rodném Písku a hledal si nové angažmá. "Po zranění ze začátku sezony je nyní opět plně připraven chytat. Přesvědčil nás během čtyřdenní zkoušky," uvedl sportovní šéf Curychu Sven Leuenberger na klubovém webu.

Někdejší českobudějovický gólman Kovář se v letech 2011-2015 zúčastnil čtyř světových šampionátů a olympijských her v Soči 2014, ve sbírce má dvě bronzové medaile z MS. Ve švýcarské lize bude podobně jako dříve v KHL mezi jeho soupeře patřit i jeho mladší bratr Jan. Reprezentační kapitán je tahounem ofenzivy Zugu.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

15°C

Dnes je pátek 30. září 2022

Očekáváme v 19:00 11°C

Celá předpověď