Hokejový brankář Kacetl bude působit v extraligovém Brně

foto Ilustrační foto - Brankář Pardubic Ondřej Kacetl.

Brno - Hokejový brankář Ondřej Kacetl bude v kariéře pokračovat v extraligovém Brně. Devětadvacetiletý gólman, jenž naposledy působil v Pardubicích, doplní dvojici Karel Vejmelka - Lukáš Klimeš. Kometa jeho příchod potvrdila na svém oficiálním webu.

"Vždy, když jsme měli úspěšné sezony, měli jsme dva velmi kvalitní gólmany u áčka a v juniorce Lukáše Dostála. Teď takový komfort nemáme a Ondra po delším rozhovoru se mnou přijal roli, že se jde poprat o místo," uvedl majitel a trenér Komety Libor Zábranský.

Stejně jako v minulé sezoně by jedničkou Komety měl být Vejmelka, více prostoru dostane i Klimeš, jenž doposud působil v první lize. "Ale zbytek je na momentální formě a dohodě s trenérem gólmanů Pavolem Rybárem. Samozřejmě je důležité, aby se nám vyhýbala zranění a nestalo se nám to, že bychom potom museli narychlo shánět dalšího brankáře," doplnil Zábranský.

Kacetl, odchovanec Znojma, v extralize doposud odchytal 221 zápasů, vedle Pardubic působil i v Hradci Králové. Se svou rolí je smířený. "Jdu do týmu, který hraje o nejvyšší příčky a má ty nejvyšší cíle. Dnes je doba, že všichni musí bojovat o místo, a jsem si vědom, že v Brně je velká konkurence. Kometa je obrovská značka, je to velký klub s tradicí," řekl Kacetl.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je čtvrtek 6. srpna 2020

Očekáváme v 17:00 26°C

Celá předpověď