Hokejové Karlovy Vary potvrdily po sezoně odchod pěti hráčů

foto Utkání 6. kola hokejové extraligy: HC Kometa Brno - HC Energie Karlovy Vary, 23. února 2021 v Brně. Zleva brankář Karlových Varů Filip Novotný, Petr Šenkeřík z Karlových Varů a Jakub Flek z Karlových Varů.

Karlovy Vary - Hokejisté Karlových Varů se budou muset v příští sezoně obejít bez služeb pětice hráčů současného kádru. Zatímco obránce Petr Šenkeřík a útočník Tomáš Mikúš neprodloužili smlouvy, trojice obránců Dalimil Mikyska, Daniel Kowalczyk a Libor Zábranský v Energii jen hostovala a vrací se do Brna.

"V současné chvíli má klub za všechny odcházející hráče již domluvené adekvátní náhrady. Jedná se o dva útočníky a čtyři obránce,“ uvedl sportovní manažer a trenér Martin Pešout na klubovém webu.

Nejvýraznější ztrátou bude zřejmě odchod Šenkeříka, který na západ Čech přišel v průběhu sezony 2017/18 a podílel se tak na návratu Energie do extraligy. Následně získal místo v elitní obranné dvojici a nastupoval i v přesilových hrách. V Karlových Varech odehrál třicetiletý bek 186 utkání s bilancí 16 branek a 61 asistencí.

Pevnou součástí sestavy v posledních letech byl i o tři roky mladší Mikúš, jenž za tři sezony nasbíral 66 bodů ve 162 zápasech.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je úterý 22. června 2021

Očekáváme v 5:00 19°C

Celá předpověď