Hokejová reprezentace odehraje v příští sezoně minimálně 25 zápasů

foto Ilustrační foto - Mistrovství světa v hokeji, skupina B, Finsko - ČR, 24. května 2022, Tampere. Pohled na střídačku ČR, vpravo trenér Kari Jalonen. 

Praha - Hokejovou reprezentaci čeká v příští sezoně celková porce 25 až 28 zápasů. Konečný počet bude záležet na tom, jak si svěřenci finského kouče Kariho Jalonena povedou na květnovém mistrovství světa v Tampere a Rize. Celkem sedmkrát se národní mužstvo představí v domácím prostředí. V rámci Euro Hockey Tour zavítají Češi nově do Švýcarska, které nahradilo v seriálu turnajů Rusko.

Program reprezentační sezony zahájí turnaj Karjala, přičemž hned první start bronzového týmu letošního šampionátu proběhne na domácí půdě - ve čtvrtek 10. listopadu vyzvou Češi Švédsko. Po přesunu do Finska se pak utkají během víkendu 12. listopadu s úřadujícími mistry světa i olympijskými šampiony Finy a 13. listopadu nastoupí proti Švýcarsku, které s ohledem na ruskou agresi na Ukrajině nahradilo hokejisty sborné již v květnu na Švédských hrách a v EHT má působit místo Ruska i nadcházející dvě sezony.

Protože Rusové byli tradičně pořadatelem prosincového turnaje, bude ho v předvánočním období hostit místo nich právě Švýcarsko. Češi nastoupí postupně 15. prosince proti Finsku, 17. prosince změří síly se Švýcarskem a o den později se Švédy. Na období mezi 9. a 12. únorem jsou naplánované Švédské hry. Prvním soupeřem národního týmu budou Švédové, poté Finové a nakonec Švýcaři.

Následovat bude seriál zápasů Euro Hockey Challenge s obvyklými soky: 14. a 15. dubna se Jalonenův výběr střetne s Německem, 21. a 22. dubna se Slovenskem a 28. a 29. dubna s Rakouskem. Turnajovou generálkou na MS pak budou České hokejové hry, na nichž se hokejisté utkají ve čtvrtek 4. května s Finskem, v sobotu 6. května se Švédskem a den nato proti Švýcarsku.

Vrchol sezony MS proběhne 12. až 28. května v Tampere a Rize. Zatím však není definitivně jasné, kde odehrají Češi základní skupinu a které týmy budou nakonec jejich soupeři.

Program české hokejové reprezentace v sezoně 2022/23:

Turnaj Karjala ve Finsku - Euro Hockey Tour (EHT):

Čtvrtek 10. listopadu: ČR - Švédsko (v ČR),

sobota 12. listopadu: Finsko - ČR,

neděle 13. listopadu: ČR - Švýcarsko.

Švýcarský pohár (EHT):

Čtvrtek 15. prosince: ČR - Finsko,

sobota 17. prosince: Švýcarsko - ČR,

neděle 18. prosince: ČR - Švédsko.

Švédské hry (EHT):

Čtvrtek 9. února: Švédsko - ČR,

sobota 11. února: ČR - Finsko,

neděle 12. února: ČR - Švýcarsko.

Euro Hockey Challenge (EHCh):

Pátek 14. dubna: Německo - ČR,

sobota 15. dubna: Německo - ČR.

EHCh:

Pátek 21. dubna: ČR - Slovensko,

sobota 22. dubna: ČR - Slovensko.

EHCh:

Pátek 28. dubna: Rakousko - ČR,

sobota 29. dubna: ČR - Rakousko.

České hokejové hry (EHT):

Čtvrtek 4. května: ČR - Finsko,

sobota 6. května: ČR - Švédsko,

neděle 7. května: ČR - Švýcarsko.

MS - 12. až 28. května v Tampere a Rize.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

16°C

Dnes je úterý 4. října 2022

Očekáváme v 17:00 12°C

Celá předpověď