Hokejová liga skončila bez mistra také ve Finsku

foto Hokejová branka. Ilustrační foto.

Helsinky - Finsko je další zemí, kde se rozhodli předčasně ukončit hokejovou ligu. Soutěž měla kvůli pandemii koronaviru pokračovat bez diváků, ale dnes byla zrušena. Play off vůbec nezačne a mistrovský titul nebude udělen.

"Naše společnost je v situaci, kterou jsme nikdy předtím nezažili. Rychle rostoucí riziko infekce koronaviry vedlo k řadě mimořádných opatření, která mají dopad na život každého Fina," uvedlo vedení soutěže v oficiálním prohlášení.

Finské týmy hrály zápasy bez diváků ještě ve čtvrtek, duely plánované na sobotu se už ale neuskuteční. Nedohraje se tak ani základní část. "Je jasné, že liga a kluby utrpí velké ztráty, ale jak už včera řekl (finský) prezident Niinistö, ekonomika je konec konců jen ekonomika. Náš národ to přežije a my také," uvedl šéf soutěže Heikki Hiltunen. Rozhodnutí ukončit soutěž podpořilo všech patnáct klubů.

V minulých dnech se k podobnému kroku rozhodli ve většině evropských zemí včetně Česka. Sezonu přerušila NHL a v Evropě švédská liga, o jejímž případném pokračování se rozhodne za týden. Hraje se v Rusku či Bělorusku.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

22°C

Dnes je úterý 2. června 2020

Očekáváme v 21:00 16°C

Celá předpověď