Hokejisté Třince musí do karantény, odkládají minimálně tři zápasy

foto Ilustrační foto - Zklamaní hokejisté Třince (na snímku z 4. ledna 2022). V popředí je David Musil.

Třinec - Hokejisté extraligového Třince jsou po pozitivním testu na koronavirus u několika hráčů a členů realizačního týmu v karanténě. Oceláři kvůli tomu musejí odložit minimálně nejbližší tři utkání. V pátek měl lídr tabulky a obhájce titulu z posledních dvou dohraných sezon nastoupit na ledě Liberce, v neděli v Karlových Varech a v úterý v Brně.

V ohrožení je i další duel v pátek 14. ledna. "Je pravděpodobné, že se kvůli karanténě neodehraje v daný termín ani domácí utkání se Zlínem. Vše záleží na výsledcích kontrolních testů, které proběhnou dle podmínek stanovených hygieniky,” uvedla v tiskové zprávě mluvčí klubu Dita Ondrejková.

Třinečtí se potýkají se zdravotními problémy už delší dobu a v posledních utkáních jim chyběla řada hráčů základní sestavy. Po úterním ocelářském derby na ledě Vítkovic, které vyhráli Ostravané 5:2, připustil asistent trenéra Marek Zadina, že tým bojuje s virózou.

Až dosud se navzdory pokračující pandemii v této extraligové sezoně žádná utkání odkládat nemusela. Od konce listopadu však může do hlediště jen omezený počet diváků - maximálně tisíc. Od úterý má platit zkrácená karanténa ze 14 dní na pět.

Právě kvůli nepříznivé koronavirové situaci a vládním opatřením byly druhým rokem po sobě odloženy zápasy pod širým nebem ve Špindlerově Mlýně. Na dojezdu sjezdovky ve Svatém Petru se měla v prosinci odehrát dvě extraligová utkání, Kladno se mělo utkat s Pardubicemi a Sparta s Hradcem Králové. Program čítající i další zápasy byl přeložen do příští sezony.

Již před startem ročníku upravilo vedení extraligy pravidla, kdyby covid-19 zasáhl do programu a utkání se musela odkládat. Zápas může být odložen maximálně o 30 dnů, následně by ale automaticky nenásledovala kontumace. Duelem by se zabývala sportovně-technická komise hokejového svazu. Platí to i v souvislosti s Oceláři, kteří se nyní musí se soupeři dohodnout na sehrání zápasů v náhradním termínu.

Mužstva, která chtějí postoupit do play off, musí odehrát alespoň 50 procent utkání. V případě, že některý z týmů nesehraje plný počet zápasů, do tabulky se mu započítá počet bodů podle průměrného zisku. Alespoň polovinu základní části čítající 60 kol už odehrála všechna mužstva.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je sobota 28. května 2022

Očekáváme v 21:00 11°C

Celá předpověď