Hokejová reprezentace zahájila trénink na turnaj Karjala

foto Přípravný kemp české hokejové reprezentace před zápasem se Švédskem v rámci turnaje Karjala, 8. listopadu 2022 v Budvar arena v Českých Budějovicích. Na snímku je trnér týmu Kari Jalonen.

České Budějovice - Hokejová reprezentace v Českých Budějovicích odstartovala přípravu na prvním akci seriálu Euro Hockey Tour, turnaj Karjala. Na druhém, podvečerním tréninku se k týmu připojil i obránce Dominik Mašín, finský kouč Kari Jalonen tak měl k dispozici všech 28 nominovaných hráčů.

Bek finského Ilves Tampere vynechal dopolední trénink, neboť čekal na výsledky testu na koronavirus. Poté, co se dozvěděl, že je zdravotně v pořádku, zapojil se do přípravy.

Národní tým se na jihu Čech sešel již v pondělí odpoledne, trénovat ale začal až dnes. "Máme jen čtyři tréninky. V pondělí jsme měli s klukama schůzku na hotelu s krátkým videem. Dnes jsme se zaměřovali na herní situace, agresivní napadání a další věci. Stejně jako v minulé sezoně chceme hrát v pěti lidech," řekl finský kouč Kari Jalonen, jenž reprezentaci převzal po nevydařených únorových olympijských hrách a dovedl ji k bronzu na mistrovství světa.

Na ledě byl s týmem i útočník Petr Holík, jenž v pondělí nahradil zraněného Adama Musila. Mezi 28 hráči jsou tři nováčci: dodatečně povolaný útočník Patrik Poulíček z Pardubic a Martin Jandus s Davidem Vitouchem z pražské Sparty.

V Budvar areně národní tým ve čtvrtek vstoupí do prvního turnaje Euro Hockey Tour zápasem proti Švédsku. Po pátečním přesunu do Turku se hokejisté utkají v sobotu s domácím Finskem a v neděli nastoupí proti Švýcarsku.

Složení formací: Will, Langhammer, Stezka - Košťálek, T. Dvořák, Kundrátek, Ščotka, Mozík, Sklenička, M. Jandus, Němeček, L. Zábranský ml., Mašín - Chlapík, M. Špaček, Lenc - Horký, Holík, Červenka - H. Zohorna, Kodýtek, Smejkal - P. Kousal, Poulíček, O. Beránek - Zachar, D. Vitouch, P. Zdráhal.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

0°C

Dnes je neděle 5. února 2023

Očekáváme v 21:00 -6°C

Celá předpověď