Třinec vládne extralize už o osm bodů, Pardubice jsou na dně

foto Utkání 27. kola hokejové extraligy: PSG Berani Zlín - HC Oceláři Třinec, 19. prosince 2018 ve Zlíně. Zleva Ondřej Kovařčík z Třince a zlínský Antonín Honejsek.

Praha - Hokejisté Třince zvítězili ve 27. kole Tipsport extraligy na ledě Zlína 3:2 v prodloužení a zvýšili svůj náskok před druhým Libercem i třetím Hradcem Králové na osm bodů. Liberečtí Bílí Tygři prohráli v Plzni 3:7 a hradecký Mountfield si duel na ledě Sparty, který vyhrál 2:1 v prodloužení, předehrál už 25. září. Poslední Pardubice si připsaly jedenáctou porážku za sebou.

Třinečtí Oceláři vyhráli dvanácté z posledních 13 utkání. Vítězný gól dal v čase 60:54 Martin Růžička, jenž se mezi střelce zapsal už během základní hrací doby. Třinec už bez hlavního trenéra Václava Varadi, který se v Kanadě chystá s reprezentační dvacítkou na mistrovství světa, ukončil sérii čtyř porážek ve vzájemných zápasech s Berany.

Bílým Tygrům se v poslední době nedaří v arénách soupeřů, prohráli venku pošesté v řadě. Plzeň naopak vyhrála čtvrtý z posledních pěti zápasů. Škoda si již v úvodních 11 minutách vypracovala čtyřbrankový náskok, Severočeši sice stačili do konce divoké první třetiny snížit na 2:4, ale ke kontaktní brance se v dalším průběhu nepřiblížili.

Plzeňský tým táhl Milan Gulaš, jenž si připsal gól a dvě asistence. Na druhé straně díky vstřelené brance již ve 23. utkání v řadě bodoval Marek Kvapil.

Mladá Boleslav porazila Litvínov 5:2 a z jedenácté příčky ztrácí na desáté místo, na němž je právě Verva, už jen bod. O dvě z pěti branek se postaral čtvrtý útok Středočechů, obě vstřelil jeho centr Tomáš Knotek.

Pardubice, které klesly na dno po úterní výhře Chomutova nad Kometou Brno (6:4), podlehly doma Vítkovicím 2:5 a po jedenácté porážce za sebou zůstaly o dva body za třináctými Piráty. Ostravané zabrali po pěti porážkách v řadě a v tabulce se vyhoupli o tři místa až na pátou pozici. Tři body za dva góly a nahrávku nasbíral v dresu vítězů útočník Lukáš Kucsera.

Statistika středečních zápasů 27. kola extraligy:

--------

BK Mladá Boleslav - HC Verva Litvínov 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 13. Žejdl (D. Šťastný), 14. T. Knotek (Flynn, Kousal), 31. T. Knotek (Kousal, Flynn), 58. D. Šťastný (Pláněk, Krošelj), 59. Němeček (P. Musil) - 34. Lukeš z trest. střílení, 53. Porseland (Ščotka). Rozhodčí: Pavlovič, Pražák - J. Frodl, Komárek. Vyloučení: 2:8, navíc Dlapa 5 min. a do konce utkání - L. Doudera a Baránek oba 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 2534.

PSG Berani Zlín - HC Oceláři Třinec 2:3 v prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 25. Nosek (Lakatoš), 54. Lakatoš (Freibergs, Herman) - 40. Martin Růžička (Gernát, Mikulík), 50. Gernát (Polanský, Krajíček), 61. Martin Růžička (Krajíček). Rozhodčí: Hejduk, M. Petružálek - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 4151.

HC Škoda Plzeň - Bílí Tygři Liberec 7:3 (4:2, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 1. Jan Kovář (Gulaš, Jones), 2. Indrák, 11. Jones (V. Němec, Kratěna), 11. Allen (Eberle, P. Straka), 36. Kodýtek (Gulaš, Pulpán), 44. Gulaš (Jan Kovář, Stach), 58. V. Němec - 14. M. Kvapil, 17. Birner (Valský, L. Hudáček), 55. L. Krenželok (Valský). Rozhodčí: Jeřábek, Kika - Brejcha, D. Jelínek. Vyloučení: 4:7, navíc Indrák (Plzeň) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 4231.

HC Dynamo Pardubice - HC Vítkovice Ridera 2:5 (1:3, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 6. Poulíček (Perret, Wishart), 41. Dušek (Kusý, Hovorka) - 2. Kucsera (Szturc), 5. D. Květoň (O. Roman, Tybor), 15. P. Zdráhal (Š. Stránský, Kucsera), 33. Kucsera (Szturc, Pytlík), 49. Lev (O. Roman). Rozhodčí: Hradil, Hribik - Bryška, Ganger. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:2. Diváci: 6209.

17:00 HC Oceláři Třinec - HC Olomouc (2:3, 6:3),

17:30 HC Vítkovice Ridera - HC Sparta Praha (3:2, 4:1), HC Energie Karlovy Vary - BK Mladá Boleslav (4:0, 1:0), HC Verva Litvínov - PSG Berani Zlín (5:2, 2:5),

18:00 HC Kometa Brno - HC Škoda Plzeň (3:2, 4:2; O2 TV Sport), Bílí Tygři Liberec - HC Dynamo Pardubice (0:2, 1:4), Mountfield Hradec Králové - Piráti Chomutov (3:2, 4:3 v prodl.).