Hokejisté Olomouce opět přehráli Mladou Boleslav a jsou šestí

foto Ilustrační foto - Dohrávka utkání 27. kola hokejové extraligy: HC Olomouc - HC Energie Karlovy Vary, 26. února 2019 v Olomouci. Jan Knotek z Olomouce, střelec vítězné branky.

Olomouc - Hokejisté Olomouce porazili ve 49. kole extraligy Mladou Boleslav 3:1 a posunuli se na 6. místo tabulky. Hanáci duel rozhodli až v závěru třetí třetiny, vítězný gól vstřelil Jan Knotek v 57. minutě. Olomouc přehrála Středočechy i počtvrté v sezoně a pošesté v řadě.

"Je to důležitá výhra. Pořád jsou ve hře body a šestka. Je pěkné být v šestce, ale jsou další zápasy a pokud tam chceme zůstat, tak v nich musíme zase bodovat." řekl brankář domácích Jan Lukáš.

Do první šance se domácí dostali hned v úvodu, kdy si vynutili přesilovou hru. Gól však vstřelit nedokázali. Stejným výsledkem skončila také přesilová hra Mladé Boleslavi o pár minut později. Oba brankáři, domácí Lukáš i hostující Krošelj, předvedli několik dobrých zákroků.

Oba celky nevyužily řadu příležitostí. Hezký sólem se prezentoval Irgl, Strapáč však na jeho práci nenavázal a zamířil jen do Krošeljova betonu. Neúspěchem poté skončila i přečíslení.

Přestože Knotek ve vlastním oslabení ujížděl po velké chybě v rozehrávce Boleslavi na Krošelje sám, boleslavský brankář proti němu dokázal nadvakrát zakročit. Dobrým zákrokem se prezentoval o chvíli později také Lukáš, který si musel najít puk po šikovném zakončení Šťastného.

Ofenzivnější pojetí hry přineslo první branku. Kapitán domácích Vyrůbalík dostal přihrávku do brejku a prostřelil slovinského gólmana v dresu soupeře. Hosté následně Hanáky zatlačili, Lukáš ale zlikvidoval šance Flynna i Vondrky.

Hned po 30 vteřinách třetí třetiny musel rozhodčí zkoumat videozáznam po střele Žejdla. Přestože už boleslavský střelec zvedal ruce nad hlavu, gól z toho nebyl. Vyrovnat se tak Boleslavi podařilo až v pokračující přesilové hře střelou od modré čáry v podání Pláňka.

Po další řadě nevyužitých příležitostí utkání rozhodl Jan Knotek, jenž se krátce po skončení přesilovky hostů dostal do brejku a překonal Krošelje podruhé. Závěrečný nápor Středočechů oslabilo vyloučení Látala. Hosté se přesto rozhodli odvolat brankáře, vteřinu před koncem se ale prosadil domácí Ondrůšek.

"Bod jsme si odtud asi mohli odvést, ale závěr se nám nepovedl a prohráli jsme. Přiznám se, že jsme na šestku ani nemysleli. Víme, že jsou tu kvalitnější mužstva a dostat se do šestky by musela být shoda náhod. Říkáme i klukům, že bojujeme o desítku a ta je pořád ve hře. Zdaleka tam ale ještě nejsme a budeme se o ni prát," uvedl kouč hostů Pavel Patera.

Zdeněk Moták (Olomouc): "Utkání odpovídalo důležitosti. Bylo vyrovnané ve všech třech třetinách. Byly tam šance na obou stranách a fanouškům se mohlo líbit. Bylo důležité, že jsme chtěli hrát až do konce a jít si pro tři body. Dnes je to vítězství vůle, nasazení a obětavosti. Honza Lukáš chytá výborně, musím to zaklepat. Nechci ho přechválit, budu trochu pověrčivý. Je nutné podotknout, že jsme měli zraněné klíčové hráče především do ofenzivy, takže si našeho postavení v tabulce nesmírně cením."

Pavel Patera (Mladá Boleslav): "První třetina byla vyrovnaná a zaslouženě skončila remízou. Od druhé třetiny jsme začali tahat za kratší konec a Olomouc šla spravedlivě do vedení. Třetí třetina byla opět vyrovnaná, dali jsme v ní gól. V závěru jsme měli šance i my, nedali jsme gól z brejků. Knotek nám pak ujel a dál gól. Když to jednomu beku přeskočí hokejku na modré čáře u mantinelu, tak musí být zajištěný druhým bekem. Bod jsme si odtud asi mohli odvést, ale závěr se nám nepovedl a prohráli jsme. Přiznám se, že jsme na šestku ani nemysleli. Víme, že jsou tu kvalitnější mužstva a dostat se do šestky by musela být shoda náhod. Říkáme i klukům, že bojujeme o desítku a ta je pořád ve hře. Zdaleka tam ale ještě nejsme a budeme se o ni prát."

HC Olomouc - BK Mladá Boleslav 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 34. Vyrůbalík (Jergl, Lukáš), 57. J. Knotek, 60. Ondrušek - 42. Pláněk (D. Šťastný, T. Knotek). Rozhodčí: Horák, Hejduk - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. Diváci: 4175.

Sestavy:

Olomouc: Lukáš - Škůrek, Vyrůbalík, Dujsík, Švrček, L. Rutar, Ondrušek - Jergl, J. Knotek, Ostřížek - Irgl, Strapáč, Burian - Skladaný, Nahodil, Laš - V. Tomeček, Kolouch, J. Káňa. Trenéři: Tomajko a Moták.

Mladá Boleslav: Krošelj - Kotvan, Kovačevič, Pláněk, Bernad, Kůrka, Němeček, Dlapa - Vondrka, T. Knotek, Skalický - D. Šťastný, Žejdl, L. Pabiška - M. Látal, P. Musil, R. Zohorna - P. Kousal, Najman, Flynn. Trenéři: M. Hořava, Rulík a Patera.