Liberec má proti Spartě mečbol, Třinec opět vede nad Boleslaví

foto Utkání semifinále play off hokejové Tipsport extraligy - 3. zápas: Bílí Tygři Liberec - HC Sparta Praha 7. dubna 2021 v Liberci.Neuznaný gól. Brankář Sparty Matěj Machovský.

Praha - Hokejisté Liberce zdolali ve třetím semifinále Generali Česká pojišťovna play off Tipsport extraligy Spartu 3:2 v prodloužení a v sérii mají za stavu 3:0 na zápasy postupový mečbol. Třinec, který obhajuje titul z roku 2019, vyhrál v Mladé Boleslavi 3:1 a ujal se vedení 2:1 na utkání. Bílí Tygři se budou snažit dosáhnout na finálovou účast už ve čtvrtek, kdy hostí Pražany doma opět od 17:00. V Mladé Boleslavi se bude hrát stejně jako dnes od 19 hodin.

Spartě se naděje na zisk prvního titulu od roku 2007 stále více vzdaluje. Vítěz základní části sice dnes vedl už 2:0 díky brankám Ladislava Zikmunda a Davida Tomáška, který využil početní výhodu, Liberec však díky třem využitým početním výhodám výsledek otočil.V čase 62:53 rozhodl tečí střely Radana Lence slovenský útočník Dávid Gríger. Gólem a dvěma asistencemi přispěl k úspěchu Severočechů Michal Birner, tři asistence si připsal Lenc.

Třinec si v Mladé Boleslavi klíčový dvougólový náskok vypracovali již v první třetině, kdy skórovali Jack Rodewald a v přesilové hře Martin Růžička. Ve 29. minutě sice snížil David Šťastný, ale 88 sekund před koncem druhé třetiny dovršil výsledek Miloš Roman.

Semifinále play off hokejové Tipsport extraligy - 3. zápas:

--------

Bílí Tygři Liberec - HC Sparta Praha 3:2 v prodl. (0:1, 2:1, 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 28. Birner (Knot, Lenc), 39. Knot (Lenc, Birner), 63. Gríger (Lenc, Birner) - 11. Zikmund (Dvořáček, Polášek), 26. Tomášek. Rozhodčí: Jeřábek, Šindel - Gerát, Hynek. Vyloučení: 3:7, navíc P. Jelínek (Liberec) 10 min. Využití: 3:1. Bez diváků. Stav série: 3:0.

BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec 1:3 (0:2, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 29. D. Šťastný (Šidlík, Kotala) - 2. Rodewald (M. Špaček, M. Kovařčík), 13. M. Růžička (M. Stránský, P. Vrána), 39. M. Roman (Dravecký). Rozhodčí: Hodek, Lacina - Brejcha, Pešek. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. Bez diváků. Stav série: 1:2.