Hokejisté Karlových Varů deklasovali Brno 9:1

foto Utkání 45. kola hokejové extraligy: HC Energie Karlovy Vary - HC Kometa Brno, 14. února 2020 v Karlových Varech. Zleva Tomáš Rachůnek, Jakub Flek a Dávid Gríger z Karlových Varů se radují z devátého gólu.

Karlovy Vary - Hokejisté Karlových Varů deklasovali ve 45. kole extraligy Brno 9:1 a po pěti zápasech naplno bodovali. Na výhře Západočechů se čtyřmi body za dva góly a dvě asistence podílel útočník Tomáš Rachůnek. Kometa prohrála potřetí v řadě a na 6. místě tabulky má před Energií náskok již jen dva body.

Do prvních výraznějších šancí se dostali hosté, Vincour ani Rákos však brankáře Novotného nepřekonali. A domácí následně v rozmezí tří minut dali utkání ráz.

Nejdříve se v 8. minutě trefil Stříteský, o dvě minuty později opět Realistic Aréna explodovala poté, co Beránek projel přes celé kluziště a podruhé překonal Čiliaka. Kalich hořkosti si Brno dopilo v 11. minutě, když zkoprnělou obranu Komety potřetí potrestal Vondráček.

Trenér Komety Zábranský si vzal oddechový čas, k obratu však své svěřence nenabudil. Brno sice v první třetině již neinkasovalo, ve druhé části se ale domácí opět prosazovali. Eratovo vyloučení potrestal Flek. Snížit mohli Horký, Plekanec nebo Vincour, ani jeden z nich však Novotného překonat nedokázal.

A tak přidali další gól domácí. Vildumetz objel branku, Čiliak se nestihl včas přesunout a karlovarský útočník se radoval z premiérové branky v extralize. Ve 39. minutě se poté v přesilovce trefil obránce Šenkeřík.

O osudu zápasu tak bylo rozhodnuto. Západočeši ale ve třetí části přidali další tři góly, když se dvakrát prosadil nejproduktivnější hráč týmu Rachůnek, a jednou kapitán Skuhravý. Hosté se prosadili až v 54. minutě, kdy připravil Novotného o možné čisté konto Plekanec. Zápas tak skončil stejným výsledkem jako na konci prosince, kdy však 9:1 vyhrálo Brno.

Tomáš Mariška (Karlovy Vary): "Myslím, že dnes výsledek tak úplně neodpovídá tomu, co se odehrávalo na ledě. Kometa si od začátku vytvářela příležitosti a nás podržel fantastický Filip Novotný. Pak se nám podařilo během krátkého sledu vstřelit tři branky. Byli jsme dnes extrémně produktivní. Jsem rád za celou kabinu, jak jsme to zvládli. Dostali jsme šanci bojovat zase o lepší umístění a uděláme pro něj všechno."

Kamil Pokorný (Brno): "Je pro mě složité komentovat dnešní zápas a takový výsledek. Zrodil se tak, že domácí dali v první třetině tři branky během krátkého časového úseku. My jsme měli v úvodu taky šance, ale neproměnili jsme je. Zápas se poté odvíjel ve stejném duchu až do konce. Domácí se se svými šancemi naložili parádně, my jsme nebyli schopni vrátit se do zápasu ani za stavu 0:3 nebo 0:4, kdy jsme také měli šance. Například tři úniky dva na jednoho ve vlastním oslabení. Zápas byl nasměrovaný k tomu, že nám nevyjde vůbec nic a Varům všechno. Karlovy Vary nám tak po právu oplatily vysokou porážku, kterou utrpěly u nás doma."

HC Energie Karlovy Vary - HC Kometa Brno 9:1 (3:0, 3:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 8. Stříteský (Skuhravý, Mikyska), 10. Beránek (Plutnar, T. Mikúš), 11. Vondráček (Graňák, Skuhravý), 24. Flek (Šenkeřík, Rachůnek), 34. Vildumetz (T. Mikúš), 39. Šenkeřík (Gríger, Rachůnek), 47. Rachůnek (Flek), 51. Skuhravý (Koblasa, Vondráček), 52. Rachůnek (Gríger, Flek) - 54. Plekanec (Mueller). Rozhodčí: Hejduk, Kika - Ondráček, Špůr. Vyloučení: 2:7. Využití: 2:0. Diváci: 4365.

Karlovy Vary: F. Novotný - Stříteský, Šenkeřík, Weinhold, Graňák, Plutnar, Rohan, Mikyska - Flek, Gríger, Rachůnek - Beránek, Vildumetz, T. Mikúš - Kohout, Černoch, V. Polák - Vondráček, Skuhravý, Koblasa. Trenér: Pešout.

Brno: Čiliak (40. Vejmelka) - O. Němec, Mlčák, Bartejs, Pyrochta, Svozil, Gulaši, Baranka - Mueller, Plekanec, Zaťovič - Erat, Kusko, Jenyš - Vincour, Rákos, Kucsera - Horký, Střondala, Plášek. Trenér: Zábranský.