Hokejisté Hradce Králové vyjeli v letní přípravě na led

foto První trénink na ledě extraligových hokejistů Mountfieldu Hradec Králové před začátkem nové sezony, 22. července 2022, Hradec Králové.

Hradec Králové - Hokejisté extraligového Hradce Králové dnes poprvé vyjeli na led. Mezi více než třemi desítkami hráčů včetně kvarteta brankářů se s obhájci Prezidentského poháru pro vítěze základní části připravovala už i poslední letní posila do útoku - slovenský talent Oliver Okuliar.

Náročná letní příprava trvala v podání Východočechů osm týdnů. Následně měli hráči dvoutýdenní odpočinek, na začátku tohoto týdne už se však pod Bílou věží hlásil k závěrečné fázi přípravy kompletní kádr. Hráči podstoupili fyzické testy, ale také Wingate test, při něm se hráči snaží po dobu 30 sekund udržet na cyklistickém ergometru maximální tempo.

"Kluci jsou profíci a vědí, že na sobě musí pracovat, protože je to jejich živobytí. Tak se k tomu staví a snaží se na to poctivě připravit," uvedl pro klubový test asistent trenéra Tomáš Hamara.

Dnes už vyjeli natěšení hokejisté na led, od pondělí už pak bude trénink na ledě začleněný pravidelně. "Většina se už dopředu ptala, kdy na led půjdeme. Čekání je dlouhé a je vidět, že se na to opravdu těší. Je to pro ně určitě lepší než tady celé léto běhat. Začátek je hlavně hodně o nabírání a bruslení. Často se dělají cvičení, která jsou vyloženě bruslařská. Pak se osvěží taktika a pilují se další věci," přiblížil Hamara.

Zpestřením byl tréninkový zápas mezi "černými" a "bílými", v němž se naplno projevilo, jak moc hráčům led chyběl. "Líbilo se nám, že se už i v některých momentech trochu jiskřilo," všiml si druhý z asistentů Petr Svoboda.

Sérii přípravných zápasů načnou Východočeši v úterý 9. srpna proti týmu Bratislava Capitals. Naplánovaných mají celkem pět přípravných duelů, ještě do startu nového extraligového ročníku stihnou také čtyři ze šesti utkání v základní skupině Ligy mistrů.

A podobně jako v minulých letech chtějí vyznávat aktivní hokej. "Chceme hrát hodně aktivně, aby to bylo zajímavé pro lidi. Aby náš hokej bavil, byl rychlý. Nechceme nikde stát a čekat," ujistil Hamara.

Program přípravných zápasů:

Úterý 9. srpna: Mountfield Hradec Králové - Bratislava Capitals,

sobota 13. srpna: EHC Red Bull Mnichov - Mountfield Hradec Králové (17:00; turnaj v Kitzbühelu),

neděle 14. srpna: Red Bull Salcburk/EV Zug - Mountfield Hradec Králové (turnaj v Kitzbühelu),

úterý 23. srpna: Mountfield Hradec Králové - Vídeň Capitals,

čtvrtek 25. srpna: Mountfield Hradec Králové - Štýrský Hradec 99ers.

Liga mistrů - základní skupina G:

čtvrtek 1. září: Frölunda HC - Mountfield Hradec Králové (19:05),

sobota 3. září: Grenoble - Mountfield Hradec Králové (18:30),

čtvrtek 8. září: Mountfield Hradec Králové - Grenoble (17:30),

sobota 10. září: Mountfield Hradec Králové - Frölunda HC (16:00),

středa 5. října: Eisbären Berlín - Mountfield Hradec Králové (19:30),

středa 12. října: Mountfield Hradec Králové - Eisbären Berlín (17:30).

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

15°C

Dnes je pátek 30. září 2022

Očekáváme v 21:00 9°C

Celá předpověď