Hokejisté budou na příštím MS hrát ve skupině v Rize, začnou proti Slovensku

foto Ilustrační foto - Utkání skupiny A mistrovství světa v hokeji: Slovensko - ČR, 1. června 2021 v Rize. Zleva Peter Cehlárik ze Slovenska, David Musil, Libor Hájek, Jakub Flek a Michael Špaček z ČR, Kristián Pospíšil ze Slovenska a brankář ČR Roman Will.

Curych - Česká hokejová reprezentace bude hrát na mistrovství světa v roce 2023 v základní skupině B v lotyšské metropoli Rize. Podle původních informací měli být svěřenci finského trenéra Kariho Jalonena zařazeni do skupiny A v Tampere, organizátoři turnaje ale český výběr vyměnili se Spojenými státy americkými. Oficiální program šampionátu dnes zveřejnila Mezinárodní hokejová federace (IIHF) na webu.

Česko coby obhájce bronzových medailí z letošního MS vstoupí do turnaje první hrací den v pátek 12. května, kdy se utká se Slovenskem. Následně národní tým nastoupí proti Kazachstánu (14. května), Lotyšsku (15. května), Slovinsku (18. května), Norsku (20. května), Švýcarsku (21. května) a na závěr skupiny proti Kanadě (23. května).

Podle původních plánů mělo v příštím roce MS hostit Rusko, ale kvůli invazi na Ukrajinu o něj přišlo. V Tampere, dějišti letošního turnaje, bylo rozhodnuto, že se v roce 2023 bude hrát ve Finsku a v Lotyšsku, které jako jediné projevily zájem šampionát uspořádat.

Mistrovství světa se uskuteční od 12. do 18. května, Tampere a Riga budou hostit zápasy základních skupin a dvě čtvrtfinále, semifinále a boje o medaile se odehrají ve Finsku.

Složení skupin:

Skupina A (Tampere): Finsko, Švédsko, USA, Německo, Dánsko, Francie, Rakousko, Maďarsko.

Skupina B (Riga): Kanada, Česko, Švýcarsko, Slovensko, Lotyšsko, Norsko, Kazachstán, Slovinsko.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je středa 5. října 2022

Očekáváme v 21:00 14°C

Celá předpověď