Hokejista Jaškin končí v Petrohradu, v KHL má hrát dál

foto Útočník Dmitrij Jaškin (na snímku z 11. prosince 2019).

Petrohrad - Hokejový útočník Dmitrij Jaškin končí po roce v Petrohradu, v KHL by ale třicetiletý hráč měl působit i nadále. Podle informací ruských médií bude účastník dvou světových šampionátů v příští sezoně hrát v Kazani.

Rodák z Omsku se vrátil do KHL před rokem po sezoně v NHL. Se 62 body a 40 góly se stal nejproduktivnějším hráčem soutěže i nejlepším střelcem. V play off ale Petrohrad prohrál s CSKA Moskva a nepotvrdil pozici hlavního favorita.

"Hokej je život a v něm se někdy musíte rozloučit se svými přáteli. V příští sezoně bude SKA bez Dmitrije Jaškina. Byl to skvělý kapitán a zapsal se do historie našeho klubu. Jsme mu vděční, ale nyní se naše cesty rozcházejí," uvedl hlavní trenér a šéf klubu Roman Rotenberg.

Petrohrad podle jeho slov nabídl Jaškinovi smlouvu i pro příští sezonu, nebyl ale schopen splnit jeho finanční požadavky. Těm už údajně vyhověla Kazaň, se kterou by měl podepsat tříletou smlouvu.

Jaškin, stejně jako další čeští hráči působící v KHL, aktuálně z rozhodnutí vedení Českého svazu ledního hokeje nesmí reprezentovat s ohledem na vojenskou invazi Ruska na Ukrajinu.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

18°C

Dnes je pátek 22. září 2023

Očekáváme v 15:00 18°C

Celá předpověď