Hokejista Jan Bulis oficiálně ukončil kariéru

foto Jan Bulis z týmu Traktor Čeljabinsk.

Pardubice - Hokejový útočník Jan Bulis oficiálně ukončil kariéru. Osmatřicetiletý stříbrný medailista z mistrovství světa v roce 2006 a majitel bronzu z olympijských her v Turíně ve stejném roce naposledy hrál předminulou sezonu Kontinentální ligu v Čeljabinsku.

"Hlavně už chyběla motivace. Od svých šestnácti let jsem prakticky nepřetržitě hrál v zahraničí a už přišel čas všechny ty roky vrátit rodině," uvedl Bulis v rozhovoru pro ČTK. "Po celou minulou sezonu sice chodily nabídky. Mohl jsem zůstat v Čeljabinsku, smlouvu nabízely i Pardubice. Ale rodina dostala přednost," dodal.

Co bude dál Bulis zatím neřeší. "Teď se chci hlavně věnovat rodině. Obě děti sportují, jsem teď táta na plný úvazek," prozradil s úsměvem. U hokeje ale možná zůstane. "K trénování mě to netáhne, ale něco se rýsuje v oblasti skautingu. Bavil jsem se o tom se svým agentem Jiřím Hamalem a tam by byl určitý prostor. Je to ale otázka budoucnosti. Jak jsem řekl, teď má přednost rodina. Doháním to, co jsem zameškal působením v Rusku."

Bulis během kariéry odehrál devět sezon v zámořské NHL, dalších osm pak v ruské KHL. "Na zámoří vzpomínám jen v dobrém. Strávil jsem tam i s juniorkou dvanáct let a zahrál si v Montrealu. Navíc jsem tam získal spoustu přátel, se kterými jsem dodneška v kontaktu. Zrovna nedávno přijeli známí z Kanady, moc se jim v Česku líbilo," prozradil Bulis. "V Rusku jsem měl kliku, že se vždy v týmu sešla dobrá parta. Vycházel jsem jak s cizinci, tak s ruskými spoluhráči. Dvakrát jsem si zahrál finále o Gagarinův pohár, takže je na co vzpomínat. Taky byl super titul s Pardubicemi při výluce NHL. V jednom útoku s Milanem Hejdukem a Michalem Mikeskou jsme si hokej opravdu užívali," dodal pardubický odchovanec.

Ačkoliv Bulis uzavřel aktvivní kariéru, hokej sleduje dál. "Už ale jen v televizi, na led mě to netáhne. Lákají mě do svého týmu pardubičtí veteráni, ale zatím jejich nabídky odmítám," směje se Bulis. "Sledoval jsem mistrovství světa. Češi příjemně překvapili, pan Vůjtek kádr skvěle poskládal. Omladil tým a je vidět, že máme na čem stavět. Nejvíc mě ale zaujali oba finalisté - Kanada a Finsko. Ti byli úplně někde jinde. Staví na mladých hráčích, to se mně líbí," dodal Bulis.

Bulis v NHL postupně působil ve Washingtonu, Montrealu a Vancouveru. V zámořské souteži odehrál včetně play off 587 zápasů a v nich nasbíral 251 kanadských bodů. V Kontinentální lize pak nastupoval za Atlant Mytišči a Čeljabinsk. V Rusku celkem odehrál 458 utkání a zaznamenal 245 bodů. Při výluce NHL v sezoně 2004-2005 získal s Pardubicemi mistrovský titul.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

15°C

Dnes je pondělí 17. května 2021

Očekáváme v 9:00 12°C

Celá předpověď