Hokej s Kanadou přitáhl na zahrádku v Praze stovky lidí, nálada postupně uvadala

foto Lidé sledují přímý přenos semifinálového utkání MS v ledním hokeji Česká republika - Kanada, 28. května 2022, Riegrovy sady, Praha.

Praha - Několik stovek fanoušků dnes vpodvečer zaplnilo venkovní posezení restaurace v pražských Riegrových sadech při utkání českých hokejistů proti Kanadě o postup do finále mistrovství světa. Zápas přenášený na velkoplošnou obrazovku někteří sledovali v českých hokejových dresech, další s sebou vzali děti. S nárůstem rozdílu ve skóre nálada mezi přítomnými uvadala, přes prohru českého týmu 1:6 ale na závěr odměnili hráče potleskem.

Závěrečný potlesk byl výrazně slabší než bouře jásotu a přiťukávání půllitry po gólu Davida Krejčího, kterým se čeští hokejisté ujali vedení. Naopak kanadský první gól na konci první třetiny fanoušky zarmoutil. Ocenili potleskem nájezdy na kanadskou branku a tleskali i úspěšným zákrokům českého brankáře Karla Vejmelky. Naopak hněv a vlnu nesouhlasu vyvolaly kanadské fauly na Radka Pastrňáka nebo Jiřího Černocha.

Od třetího kanadského gólu převládal na tvářích diváků spíše smutek. Jednu z mála bouřlivých reakcí vyvolal neúspěšný Pastrňákův pokus v poslední třetině. Diváky nedokázal rozpumpovat ani roztleskávač, který se několikrát objevil na střeše nad pódiem s obrazovkou.

Televizní přenos českého semifinále dnes v tuzemsku nabízela spousta hospod, které tak měly postaráno o vysokou návštěvnost. Pražský magistrát v pátek informoval, že velkoplošné obrazovky se v centru města objeví pouze v případě, že se český tým dostane do finále. Po dnešní prohře s Kanadou je jasné, že se tak nestane.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je pondělí 4. července 2022

Očekáváme v 17:00 25°C

Celá předpověď