Hlídání dětí nemusí být problém

foto

Ročně se u nás ztratí desítky dětí, jejichž hledání se dostane do policejních statistik. Většina případů skončí dobře, skutečných průšvihů je jen pár. To jsou pak ty případy, které sledujeme v médiích a bojíme se o cizí děti skoro jako o vlastní. A to je pak pramen našich obav – co když se něco podobného stane i nám? A máme potřebu děti trvale monitorovat.

Fotogalerie

Jak se ztratí dítě?

Ze stránek policie.cz zjistíte, že pátrání po zatoulaných dětech je skoro na denním pořádku. V Kolíně hledali policisté maminku plačící holčičce. Šly spolu po městě nakoupit. Dívka šla rychleji napřed, takže se ztratila matce z dohledu a pak šly každá jinam. Jindy se zase ve Slaném tři děti vydaly zkoumat les po naučné stezce, jenže si neuvědomily, že se brzo stmívá a potmě se už nedokázaly vrátit. A to ani přes to, že měly u sebe mobilní telefon. Rodiče mohli být klidní, věděli, že děti jsou živé a zdravé, jen rodičům nedokázaly říci kde. Do hledání se tedy musela zapojit policie. A jsou tu i případy, kdy rodiče večer pohřešují dítě, které nepřišlo ze školy.

A jak se zase najde?

Jsou to příhody, které se po letech vyprávějí na rodinných oslavách jako úsměvné historky, ale když se dějí, není nikomu do smíchu. Přitom se jim dá předejít a to tak, že dítě vybavíte GPS lokátorem. Nejpohodlnější se jeví lokátor v náramkových hodinkách, tzv. gatorkách, které má dítě na zápěstí. V hodinkách je SIM karta a dá se přes ně telefonovat. Rodič má v telefonu staženou aplikaci Gator a hodinky do ní přihlásí. Pak v aplikaci vidí mapu a v ní modrý puntík – dítě s hodinkami – přesně lokalizované v mapě. Holčička z prvního odstavce by nemusela plakat a řešit svou situaci s cizími lidmi a děti v lese u Slaného by si rodiče podle mapy našli bez časových ztrát, bez stresu a především bez potřeby iniciovat policejní pátrání.


Co všechno umí dětské hodinky s lokátorem

Hodinky Gator mají celou řadu funkcí, které usnadní rodičům spojení s dětmi a pomohou zvýšit jejich bezpečí. Kromě toho, že rodič v aplikaci kdykoli vidí, kde přesně dítě je a může si zobrazit i historii pohybu, může také nastavit tzv. SafeZonu, tj. oblast, v níž se dítě obvykle pohybuje a aplikace ho varovným signálem upozorní, pokud dítě zónu opustí.

Další důležitá věc je SOS tlačítko. To dítě na 3 vteřiny podrží a tím iniciuje SOS režim – vyzvánění na předem nastavená telefonní čísla. Ta se nastavují v aplikaci. Pokud se vám ozve z mobilu aplikace s tímto upozorněním, hned se podíváte, kde dítě je a můžete mu buď zavolat, nebo se za ním rovnou rozjet.

Na další funkce hodinek Gator se podívejte sem: https://www.cleverstore.cz/

Jaké zkušenosti mají s GPS hodinkami rodiče?

Abychom získali nějaké reference, zeptali jsme se několika rodičů, co na gatorkách nejvíce oceňují. Petra má tři děti a říká: „Každé z dětí má své hodinky a já přes jednu aplikaci vidím všechny tři najednou. To je pro mě velká úleva, že nemusím shánět jedno po druhém, volat jim, zda už jsou doma, jak jsem to dělala dřív.“

Maminka Ivana měla před zakoupením hodinek obavy z toho, že nezvládne stahování a nastavování aplikace. „Nakonec to ale bylo opravdu snadné. Aplikace je v češtině, a byť nejsem žádný ajťák, přišlo mi všechno dost jednoduché. Dostala jsem k hodinkám detailní návod a žádný zádrhel nenastal.“

Poslední se dostal ke slovu tatínek dvou malých kluků: „Byl jsem zvědavý, jestli je lokátor opravdu tak přesný, jak tvrdí výrobce a zdá se, že opravdu ano. Díky tomu, že využívá technologie AGPS, GPS, LBS a WiFi, je přesný i v budovách a místech se slabým signálem.“

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

9°C

Dnes je neděle 29. března 2020

Očekáváme v 13:00 9°C

Celá předpověď