Hlavními tématy dnešní Noci vědců bude ekologie a stav přírody

foto Mikroskop, věda, laboratoř, ilustrační foto

Praha - Zamyslet se nad stavem přírody a ekologickými tématy nebo mezilidskou komunikací budou moct návštěvníci letošní Noci vědců, při které se dnes večer lidem otevře 64 vědeckých institucí po celé republice. Na návštěvníky čekají přednášky, diskuse, experimenty, zábavné vědecké show nebo třeba filmové projekce. Půjde o 14. ročník této akce. Její téma letos zní Šetrně k planetě.

Vědci a studenti uvítají lidi na univerzitách, vědeckých pracovištích, na hvězdárnách či v gymnáziích ve 32 městech. Program připravili na 175 různých místech, která budou otevřena zhruba mezi 17:00 a 24:00. Informace o jednotlivých akcích jsou na webu nocvedcu.cz.

Například v Praze připraví program Univerzita Karlova, České vysoké učení technické, Vysoká škola chemicko-technologická, Česká zemědělská univerzita, Národní zemědělské muzeum, Akademie věd ČR a Štefánikova i dáblická hvězdárna. V loňském roce akci po celé ČR navštívilo 60.000 lidí.

Noc vědců vznikla z podnětu Evropské komise v roce 2005. Jejím posláním je popularizace vědy a motivace mladých lidí k práci ve výzkumu. V 371 městech po celé Evropě loni na Noc vědců zavítalo přibližně 1,5 milionu lidí.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

22°C

Dnes je středa 5. srpna 2020

Očekáváme v 17:00 23°C

Celá předpověď