Hlavním tématem strojírenského veletrhu je digitální továrna

foto Posouvání hranic. Návštěvníkům expozice slibuje Microsoft zážitek. Budou si moci vyzkoušet, jaké je být dělníkem i manažerem v moderní datově řízené továrně.

Brno - Hlavním tématem Mezinárodního strojírenského veletrhu (MSV), který v pondělí začne na brněnském výstavišti, bude digitální továrna. Expozice v pavilonu A předvede, jak může digitalizace výrobní továrny vypadat. Na vzniku expozice se podílelo více než 20 firem. Na tiskové konferenci to dnes řekli zástupci pořádajících Veletrhů Brno.

"Zatímco loni jsme v roce kulatých výročí připomínali minulost, letos jsme otočili o 180 stupňů a díváme se do budoucnosti. A ta je v průmyslu jednoznačně v digitalizaci," uvedl ředitel veletrhu Michalis Busios.

Expozice digitální továrny tak symbolicky stojí ve stejném prostoru, který loni obsadila výstava 100ries věnovaná stovce slavných značek československého průmyslu.

"Snažíme se ukázat, jak praktickým příkladem přinést nové technologie do reálné výroby. Ve výrobních podnicích často řadu technologií najdeme, ale používají se odděleně a samostatně. Přitom jejich propojení může celý proces zjednodušit a zrychlit," řekl Dalibor Kačmář ze společnosti Microsoft, která je jedním ze dvou hlavních partnerů expozice.

Návštěvníkům expozice ukáže reálná řešení a zájemci si vyzkouší, jaké to je být dělníkem i manažerem v moderní továrně. Součástí programu je středeční konference "Digitální továrna 2.0 - Česko jako průmyslová velmoc?" a další související přednášky.

Společně s MSV se letos koná i Envitech, mezinárodní veletrh technologií pro ochranu životního prostředí, jehož ústředním tématem bude cirkulární ekonomika, tedy systém nakládaní s odpady.

Na 61. ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu přijede 1660 vystavovatelů z 30 zemí světa, loni bylo vystavovatelů přes 1650. Letos obsadí 41.000 čtverečních metrů výstavní plochy. Přibližně polovina vystavovatelů je ze zahraničí, nejvíce zastoupeno je Německo a Slovensko, 97 firem přijede také z Číny. Poprvé bude zastoupeno i Maďarsko svou oficiální národní expozicí.

MSV začíná na brněnském výstavišti v pondělí 7. října, potrvá do pátku 11. října, koná se nejen spolu s veletrhem Envitech, ale i veletrhem Transport a Logistika.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

29°C

Dnes je čtvrtek 13. srpna 2020

Očekáváme v 3:00 19°C

Celá předpověď