Historicky největší objednávku elektromobilů učinila autopůjčovna

foto Ilustrační foto -

Autopůjčovna Hertz hodlá mít ve svém vozovém parku do konce příštího roku minimálně dvacet procent elektromobilů. Kvůli tomu si již objednala plných sto tisíc vozů značky Tesla. Podle představitelů společnosti ji k tomuto kroku přivedl zájem zákazníků o elektromobily.

První dodávka vozů Tesla Model 3 dorazí do provozoven Hertz již v listopadu. Budou si je moci půjčovat zákazníci v USA i v Evropě. Mezi prvními provozovnami budou ty, které se nacházejí na významných letištích na obou kontinentech.

Zákazníkům bude k dispozici síť dobíjecích stanic Tesla Supercharging. Navíc Hertz hodlá také ve svých provozovnách vybudovat stojany pro nabíjení elektromobilů.

Elektromobily nabízí Hertz již od roku 2011. Ovšem až dosud měly v portfoliu nabízených vozů výraznou menšinu.

Zakázka na sto tisíc kusů vozů je samozřejmě pro Teslu velmi významná, protože jde přibližně o deseet procent její roční produkce. Na druhou stranu to může pro běžné zákazníky znamenat prodloužení čekání na dodání objednaného vozu. Celý objem této zakázky totiž musí zaměstanci Tesly vyrobit během příštích 14 měsíců.

Podle agentury Bloomberg není dohoda mezi Teslou a Hertz exkluzivní. To znamená, že autopůjčovna může v budoucnosti nakupovat elektrické vozy také od jiných výrobců a Tesla naopak může prodávat své produkty jiným autopůjčovnám.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je středa 22. března 2023

Očekáváme v 9:00 13°C

Celá předpověď