Hertl touží být lídrem San Jose a pomoci nahradit Pavelského

foto Hokejový útočník San Jose Tomáš Hertl.

Chicago (USA) - Hokejový útočník Tomáš Hertl cítí, že je připravený udělat další krok vzhůru v hierarchii San Jose a stát se naplno jedním z lídrů Sharks. Kalifornský tým to bude potřebovat, neboť přišel přes léto o kapitána - Joe Pavelski se upsal Dallasu.

Hertl touží nést zase o něco více zodpovědnosti a táhnout Sharks do těžkých bitev NHL. I když dobře ví, že pro klub nebude snadné vypořádat se s Pavelského odchodem.

"Je jasné, že ho budeme postrádat. Joe je skvělý kluk a pomohl mi hned od mé první sezony tady. V průběhu let jsme se hodně sblížili a vždy je těžké, když přijdete o takového spoluhráče a kamaráda. Chci udělat další krok nahoru a sám být tím týmovým lídrem," řekl Hertl na mediální akci v Chicagu.

Pavelski byl dlouholetou oporou Sharks. V základní části odehrál v jejich dresu 963 zápasů a připsal si 761 bodů za 355 gólů a 406 asistencí. Dalších 100 bodů přidal ve 134 utkáních play off o Stanley Cup, na který však klub i nadále čeká.

"Joe s námi pořád mluvil, když se nám zrovna příliš nedařilo. Ať už na ledě nebo v kabině. Teď je to na mně a dalších hráčích, jako je třeba Logan Couture. Chci být tím, kdo pomůže mladým klukům, ukáže jim to tady a bude s nimi mluvit. Přesně jako tehdy se mnou mluvil Pavelski, tak tu chci být i já pro mladé hráče, aby se na mě mohli obrátit," prohlásil Hertl.

Pětadvacetiletý odchovanec pražské Slavie má za sebou individuálně vynikající sezonu, která skončila až ve finále Západní konference, v němž San Jose prohrálo s pozdějšími šampiony St. Louis Blues. V základní části byl druhým nejproduktivnějším hráčem týmu za bekem Brentem Burnsem a během 77 zápasů posunul svá osobní maxima v gólech (35), nahrávkách (39) i bodech (74). V 19 duelech play off přidal 15 bodů (10+5).

Hertl pevně věří, že se k týmu vrátí alespoň další zkušený útočník Joe Thornton. Čtyřicetiletý centr zatím nemá kontrakt na příští sezonu a není si zatím jistý, zda bude pokračovat, ale i tak se naplno připravuje. "Myslím, že do toho půjde. Posledních pár dnů jsem byl v San Jose a viděl ho, jak tvrdě na sobě dře. Věřím, že bude zpět a připravený," řekl Hertl.

Thornton je dalším z těch, kteří Hertlovi na začátku jeho cesty v NHL hodně pomohli. "Během těch šesti let jsem se od něho mohl učit. Choval se ke mně vždycky skvěle. A není pochyb o tom, že pro naše mladé hráče by bylo úžasnou motivací mít ho na ledě a vidět, jak každý den tvrdě pracuje," dodal Hertl.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

31°C

Dnes je pátek 10. července 2020

Očekáváme v 11:00 29°C

Celá předpověď