Hermannová a Sluková skončily v Espinhu v osmifinále

foto Ilustrační foto - České plážové volejbalistky Markéta Nausch Sluková (vlevo) a Barbora Hermannová.

Espinho - Beachvolejbalistky Barbora Hermannová a Markéta Nausch Sluková obsadily na čtyřhvězdičkovém turnaji Světového okruhu v Espinhu deváté místo. V play off vyhrály zápas prvního kola, ale ve druhém podlehly Američankám Kelley Larsenové a Emily Stockmanové 1:2. O čtvrtfinále budou v sobotu usilovat také Ondřej Perušič a David Schweiner, kteří po dvou výhrách ve skupině postoupili přímo do 2. kola vyřazovací části.

Nasazené dvojky Hermannová s Nausch Slukovou musely po čtvrteční prohře se Španělkami Lilianou a Elsou do prvního vyřazovacího kola. U portugalského moře se české hráčky musely adaptovat na hlubší písek a vítr oproti předchozím zápasům ve švýcarských horách v Gstaadu. Tam startovaly po nucené pauze kvůli zlomenému malíčku na noze Slukové a do čtvrtfinále se rovněž nedostaly.

V úvodním utkání play off porazily Češky ruskou dvojici Ksenija Dabižaová, Darija Rudychová 2:0. V odpoledním boji o postup do čtvrtfinále vyhrály nad Larsenovou a Stockmanovou první set 21:17, obě další sady však prohrály rozdílem pěti bodů. Deváté byly Hermannová a Nausch Sluková i před týdnem na majoru v Gstaadu.

Perušič se Schweinerem, kteří skončili v Gstaadu pátí, na úvod porazili ve dvou setech Nizozemce Stevena van de Veldeho a Christiaana Varenhorsta. Jejich utkání o prvenství ve skupině s německou dvojicí Jonathan Erdmann, Sven Winter pak skončilo stejným výsledkem, což pro českou dvojici znamená v konečném pořadí turnaje nejhůře deváté místo.

Muži:

Skupina H: Perušič, Schweiner (9-ČR) - Varenhorst, Van de Velde (24-Niz.) 2:0 (18, 14), Perušič, Schweiner - Erdmann, Winter (25-Něm.) 2:0 (17, 17).

 

Ženy - play off:

1. kolo: Hermannová, Nausch Sluková (2-ČR) - Dabižaová, Rudychová (28-Rus.) 2:0 (14, 17).

2. kolo: Larsenová, Stockmanová (9-USA) - Hermannová, Nausch Sluková 2:1 (-17, 16, 10).

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

2°C

Dnes je pátek 13. prosince 2019

Očekáváme v 19:00 2°C

Celá předpověď