Herečka Polívková v otcově divadle vystoupí v novince Proslov

foto Herečka Anna Polívková při generálce inscenace Proslov 11. ledna 2022 v Divadle Bolka Polívky v Brně. Představení s jedinou protagonistkou bude mít premiéru 12. ledna.

Brno - Herečka Anna Polívková se připravuje na Proslov, inscenaci pro jedinou protagonistku. Premiéru má ve středu v brněnském Divadle Bolka Polívky. Principál Polívka je otcem herečky, která v divadle vystupuje pravidelně. O novince informoval ČTK mluvčí divadla Michal Adamík.

Fotogalerie

Pohybový stand-up sleduje hrdinku, která hledá slova pro tajemství vesmíru, zázrak stvoření i smysl života. Inscenace vznikla ve spolupráci s divadlem La Fabrika a vedle Anny Polívkové se na ní režijně podílela Jana Burkiewiczová.

Přestože název představení zní Proslov, na jevišti se moc nemluví. "Připadá mi totiž, že se často říkají věty s dobrým úmyslem, ale už je jich nějak moc a ztrácejí svou sílu. Hlavní postava – tedy vlastně já – chce říci svůj proslov, ale slova, která zvolila, se jí přestanou líbit. Ujmou se jí pochybnosti, a tak se pokusí vyjádřit jinak," uvedla Polívková.

Polívková dosud v brněnském divadle vystupovala hlavně se svým otcem v komediích Variace na chlast a DNA. Objevuje se také v občasníku Re:kabaret.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

4°C

Dnes je pondělí 17. ledna 2022

Očekáváme v 15:00 5°C

Celá předpověď