Herečka Lollobrigida rozdělila svůj majetek v závěti mezi syna a tajemníka

foto Herečka Gina Lollobrigida na snímku z roku 2004.

Řím - Italská herečka Gina Lollobrigida rozdělila v závěti svůj majetek mezi syna Andreu Milka Skofice a osobního asistenta Andrea Piazzollu. Napsal o tom deník Corriere Della Sera. Vlastní umělecká díla pak svěřila do svěřeneckého fondu. Italský stát po slavné herečce zdědí kolekci etruských váz.

Fotogalerie

Závěť z roku 2017 otevřela notářka v úterý odpoledne. Synovi Milkovi Skoficovi připadne podíl podle zákona, a to polovina dědictví. Bývalý osobní tajemník Piazzolla získá zhruba další polovinu majetku. Podle poslední vůle Lollobrigidy má být také správcem svěřeneckého fondu, kterému připadnou umělecká díla herečky, která se zabývala rovněž fotografováním a sochařstvím. Fond má pak organizovat výstavy a šířit povědomí o uměleckých artefaktech.

Znění závěti potvrdila advokátka Francesca Romana Lupoiová, která zastupuje Piazzollu. Její klient chce údajně dodržet vůli Lollobrigidy a nadále se věnovat šíření dobrého jména herečky a péči o její umělecká díla.

Oba muži se přitom před lety ostře střetli. Milko Skofic obviňoval tehdejšího osobního tajemníka, že rozkrádá Lollobrigidin majetek, a podal na muže, který byl po boku známé herečky od roku 2015, trestní oznámení. Piazzolla podle obžaloby neoprávněně získal z majetku herečky tři miliony eur (72 milionů korun). Muž ale obžalobu odmítá. Kvůli problémům se správou majetku Milko Skofic dosáhl toho, že soud jmenoval pro herečku opatrovníka, což diva těžce nesla.

Odhady hodnoty Lollobrigidina majetku se velmi různí. Podle některých médiích si světoznámá herečka mohla za svou kariéru vydělat až 200 milionů eur v dnešních cenách (pět miliard korun). Výše dědictví však bude nejspíše výrazně nižší.

Lollobrigida, která byla v 50. a 60. letech sexsymbolem, zemřela minulý týden ve věku 95 let v Římě.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

22°C

Dnes je pátek 2. června 2023

Očekáváme v 21:00 16°C

Celá předpověď