Herečka Judit Bárdosová dostala cenu za mimořádný umělecký výkon

foto Ilustrační foto - Krásná herečka Judit Bárdosová.

Karlovy Vary - Za své herecké výkony v několika českých filmech se letošním držitelem ceny Modrá kostka za mimořádný umělecký výkon stala herečka Judit Bárdosová. Jako šestnáctá v pořadí dostane symbolickou kostku vybroušenou z modrého polodrahokamu lapis lazuli v pátek na karlovarském filmovém festivalu. ČTK to za organizátory ceny sdělil Michal Dolana. Cenu si Bárdosová získala svými výkony ve filmech Fair Play, Čertí brko a Poslední závod.

Fotogalerie

"Judit Bárdos umí být přesvědčivá v jakékoli roli. Vždy chtěla hrát Fair Play, když běžela své závody jako kurážná atletka Anna. A pak se cítila tak jako zvláštně a šťastně jako krásná Markétka v pohádce Čertí brko, kde se zamilovala do mladého čerta. V Posledním závodu na vlastní oči viděla, jak to závodění jejího Hanče ničí. Ze všech těchto důvodů jí letošní innogy Modrá kostka náleží naprosto oprávněně," uvedl Tomáš Varcop, předseda představenstva innogy Česká republika, která cenu udílí.

"Všechny tyto tři role byly pro mě jako dárek. Měla jsem možnost si vyzkoušet úplně odlišné a krásné herecké polohy. Také mě moc těší, že ze všech tří filmů mají radost i diváci," říká herečka. Sportovní drama Poslední závod Tomáše Hodana bylo letos součástí programu festivalu, který ho zařadil do sekce Horizonty.

innogy Modrou kostku uděluje energetická firma od roku 2006 za mimořádný umělecký výkon ve filmu, který koprodukovala. Podílela se tak na osmi desítkách celovečerních českých snímků.

Loni obdržel ocenění Václav Neužil za roli legendárního atleta ve snímku Zátopek. Jejími dalšími držiteli jsou například Alois Švehlík jako Rypar v dramatické komedii Na střeše, Jiří Vejdělek za režii road movie Tátova volha nebo Kryštof Hádek jako Kobra v sociálním dramatu Kobry a Užovky.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

15°C

Dnes je pondělí 3. října 2022

Očekáváme v 21:00 12°C

Celá předpověď